Op de Werkvloer met werkvoorbereider/planner David Joppe: ‘De dagen vliegen gewoon om’
SINT-MAARTENSDIJK - Je brengt het grootste deel van je leven door op de werkvloer. Het is dus belangrijk dat je werk hebt waaraan je plezier beleeft. In de rubriek ‘Op de werkvloer’ gaan wij in gesprek met mensen die van hun baan houden. Dit keer: werkvoorbereider/planner David Joppe.
De 52-jarige David Joppe uit Sint Maartensdijk is werkvoorbereider/planner bij Nestaan Holland in Tholen.
“Na 23 jaar teamleider/planner bij een ander bedrijf te zijn geweest was ik op zoek naar een andere uitdaging. Ik was op een leeftijd dat een switch maken nog net kon en zo ben ik sinds juli 2019 hier werkzaam,” vertelt hij. “Ik heb het goed naar mijn zin en heb goede collega’s. We zitten meestal met twee of drie man op onze afdeling.”
Schakelen
“Het plannen en regelen was ik al wel gewend, maar vooral de diversiteit hier vind ik leuk. Het snel nog iets moeten regelen en oplossingen zoeken. De lijnen zijn kort en geen dag is hetzelfde. Dan ben je daar mee bezig, dan doe je dit en dan doe je dat. Je bent constant aan het schakelen.”
David heeft als opleiding Mavo gehad, is begonnen in de uienproductie, heeft als grondwerker gewerkt om daarna de overstap te maken naar stoffeerder. “Bij mijn vorige baas ben ik doorgegroeid naar planner en teamleider en dat werk beviel mij wel,” zegt hij die om zichzelf een beetje fit te houden in zijn vrije tijd aan wandelen doet en regelmatig op de racefiets stapt. “Als het enigszins kan kom ik op de fiets naar mijn werk.”
Divers
Zijn werkzaamheden bij Nestaan Holland zijn inderdaad heel divers. “Als we een order binnen krijgen, kijk ik wat we moeten maken, wat daarvoor nodig is en wanneer het geleverd moet worden,” legt hij uit. “Zo zorg ik er voor dat de mengerij voorzien wordt van de juiste grondstoffen om het product te maken. Mijn collega’s in de fabriek gaan dan aan de slag om het juiste product te maken.”
Als het product klaar is dan heeft David daar weer andere werkzaamheden aan. “Dan meld ik het gereed, label de bestelling, maak de opdracht om het te laden en zorg voor de juiste vrachtbrieven. We leveren door geheel Nederland en België, veelal met onze eigen auto’s terwijl de producten vanuit Tholen de hele wereld overgaan. Sommige orders gaan met een bodedienst mee of worden afgehaald,” gaat David verder.
Uitdagend
Daarnaast houdt David onder meer nog de voorraden bij, controleert hij papieren van leveringen en maakt certificaat-analyses. Ook mensen die zich aan de balie melden worden door David geholpen.
“Dan ben je met iets anders bezig, maar help je eerst degene die zich meldt om iets te lossen of af te halen. De dagen vliegen gewoon om. Als alles loopt dan is het wat rustiger, maar vaak is de vraag of er nog iets bij kan of een productie naar voren halen of naar achteren doen, al voldoende om de planning om te gooien. Dat snel schakelen is wat het werk zo leuk en uitdagend maakt,” zegt een enthousiaste David tot slot.
David Joppe
Naam:
David Joppe
Leeftijd:
52 jaar
Bedrijf:
Nestaan Holland
Functie:
Werkvoorbereider
Sinds:
2019
Opleiding:
Mavo
Woonplaats:
Sint Maartensdijk
Gehuwd met:
Petra
Kinderen:
Een dochter van 27 jaar en een zoon van 24 jaar
Hobby’s:
Wandelen: een keer per week, samen met een vriend. Loopt regelmatig tochten. Heeft ook een keer het eiland Tholen rondgelopen (60 kilometer) Fietsen: Recreatief elke week een ritje op de racefiets van 40 tot 60 kilometer met dezelfde wandelvriend
Meer uit Tholen
THOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
2 uur geledenTHOLEN - "Een instrument en een monument waar je niet enkel naar kan en mag kijken, maar vooral naar moet luisteren." Zo omschrijft burgemeester Marleen Sijbers het bijna twee decennia oude Van Dam-orgel. Na een renovatie van ruim anderhalf jaar was vrijdagavond het moment dat de vernieuwde klanken mochten klinken in de imposante Onze Lieve Vrouwekerk. In de volle kerk genoten de aanwezigen ademloos van het eerste concert op het orgel. Aan Cees van der Poel, die niet enkel als orgeladviseur bij het proces betrokken was maar ook een bekwaam muzikant is, de eer om het eerste concert op het vernieuwde orgel te spelen.
6 uur geleden[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
1 dag geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
2 dagen geleden