Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op de werkvloer bij visgroothandel Adri & Zoon: ‘Planner en chauffeur vormen tandem’

Op de werkvloer bij visgroothandel Adri & Zoon: ‘Planner en chauffeur vormen tandem’

Op de moderne locatie van visgroothandel Adri & Zoon in Yerseke stapt transportplanner Sjaak van der Jagt (52) al telefonerend de vergaderkamer binnen. Zijn gesprek maakt direct duidelijk dat het werk van een planner echt een tandem vormt met de chauffeur onderweg. Chauffeur Jaco den Braber (33) ís zo’n chauffeur. En momenteel wordt hij ingewerkt als assistent-planner. Sjaak weet als geen ander dat die chauffeurservaring als planner van pas komt.

Sjaak (52) werkt drie jaar bij Adri & Zoon en heeft daarvoor 28 jaar bij Prins & Dingemanse in de mosselen gewerkt. Daar begon hij als chauffeur en kwam later in de planning van chauffeurs en (extern) transport terecht. “Toen het bedrijf in vier weken tijd verkocht werd bleef er weinig van mijn functie over. Bij die werkgever namen we al vis mee uit Frankrijk voor ‘derden’, waaronder Adri & Zoon. Zo kende ik Pedro, de zoon van de eigenaar. Ik heb hem gebeld, had direct een afspraak en kon binnen enkele weken hier beginnen.”
Jaco (33) begon als bijrijder in de meubelbranche. Het beviel hem en hij haalde zijn groot rijbewijs op zijn achttiende. Toen de geboren Tholenaar negen jaar later verhuisde naar Yerseke zocht hij dichterbij werk en kwam als nachtchauffeur in dienst. “Na 3,5 jaar ‘s nachts rijden ging me dat tegenstaan. Ik ben daar fysiek niet geschikt voor. Op dat moment waren de dagdiensten al ingevuld, maar bij mijn afscheid zei ik graag te willen terugkeren als er werk overdag bij zou komen. Dat gebeurde twee jaar later. We hebben nu 145 personeelsleden van wie vijftien chauffeurs. Vooral voor de nachtritten zoeken we collega’s met een CE|code95-rijbewijs.”

Planning en ritten

“De dagplanning staat al weken tevoren vast”, zegt Sjaak. “We houden wel dagelijks in de gaten of de lading er qua volume nog op past. Als we tien ton aan verse vis in tempex vervoeren dan moet de chauffeur echt zijn best doen. Bij iedere klant krijgen we ook weer wat mee terug (emballage). Een handelsonderneming lost op iedere route bij een klant en koopt daar ook weer wat in. Een voorbeeld: wij fileren zalm, dat leveren we aan rokerijen en bij sommige rokerijen kopen wij weer gerookte zalm terug. Gesneden, in porties en dat verkopen wij weer aan andere klanten. Chauffeurs zijn dus nooit ‘leeg’ als ze terugkeren en moeten eerst lossen. En de wagen uitspuiten!” zeggen de mannen in koor. “Want het is werk met een luchtje”, lacht Jaco.

Nachtchauffeurs

Bijna zeventig procent van de ritten betreft avond- en nachtwerk. Dat is niet iedereen op het lijf geschreven. Jaco kan erover meepraten: “Iemand die de branche en het werk leuk vindt, maar overdag niet kan slapen is fysiek ongeschikt als nachtchauffeur. Je werkt alleen. Als je om 18.00 uur begint, dan ga je aan de hand van de laadlijst zelf je auto laden. Achter de klantnaam staan de losinstructies en of je een sleutel of alarmcode nodig hebt. Zo kunnen we ‘s nachts de handel in de diepvries of koeling zetten. “Maar”, vult Sjaak aan, “het kan nog weleens gebeuren dat de code is aangepast of (echt Zeeuws) er doet wat op….’dan word ik gebeld, ja ook ‘s nachts. Behalve een rijbewijs wordt hier zelfredzaamheid en initiatief dan ook zeer gewaardeerd.”

Sjaak heeft als planner voordeel van zijn rijervaring. Van alle vaste chauffeurs kent hij de ‘gele vakjes’, oftewel de lievelingsroutes. “Als het even kan rijden ze drie of vier keer per week hun favoriete route, daar doen we ons best voor.” Per chauffeur is het verschillend wat een route favoriet maakt. Voor de dagchauffeur zit het in het ontmoeten van mensen en een praatje maken. De nachtchauffeur geniet van de rust op de weg.

Visveiling

Jaco spotte op een visveiling in Oostende een tarbot van 130 kilo. Wetend dat er een paar klanten zijn die dat wel zien zitten stuurt hij een foto met onderschrift ‘da’ s gaaf’ naar de inkoper. “Er lagen er tien en hij koopt er negen in!”, grijnst hij. Op een foto ligt de enorme vis in de hal. Een collega is ernaast gaan liggen om aan te tonen hoe groot een vis van 130 kilo is. Het begon voor de gein, maar het is heel leuk dat het dan zo uitpakt.”

PASPOORTEN:

Naam: 
Jaco den Braber (33)

Woonplaats: 
Yerseke

Burgerlijke staat: 
Gehuwd,
een zoon en dochter

Opleiding: 
Vmbo metaal, rijbewijs CE+code95

Hobby: 
Vissen


Naam: 
Sjaak van der Jagt (52)

Woonplaats: 
Yerseke

Burgerlijke staat: 
Gehuwd,
een zoon en dochter
én 1 kleindochter

Opleiding: 
LTS metaal, Logistiek manager (EVO), ondernemersdiploma en rijbewijs CE+code95

Hobby: 
Mountainbiken

Meer uit Beveland

Burgemeester op bezoek bij eeuwling in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - De heer B. de Loof uit Colijnsplaat viert maandag 16 juni zijn 100e verjaardag. Ter gelegenheid van deze bijzondere mijlpaal bracht burgemeester Meeuwisse die ochtend een felicitatiebezoek aan hem. 

2 uur geleden
Duizenden fietsten Delta Ride for the Roses voor kankeronderzoek

Duizenden deelnemers stapten vrijdag en zaterdag in Goes weer op de fiets voor kankeronderzoek. De Delta Ride for the Roses begon vrijdagavond op de markt in Goes met de Ladies Night Ride. 

9 uur geleden
Gino Buysrogge presenteert album ‘Instrumentals’

KAMPERLAND - Op vrijdagavond 20 juni brengt gitarist en zanger Gino Buysrogge zijn album 'Instrumentals' officieel uit. De presentatie vindt plaats in Brasserie Blush aan de Uithaven 5 in Kamperland. 

12 uur geleden
Elektrische deelauto’s in Borsele voor personeel én inwoners

HEINKENSZAND -  Het idee is simpel: in plaats van dat iedereen een eigen auto heeft, worden auto's gedeeld met elkaar. Dat is beter voor het milieu, voordeliger en efficiënter. Inwoners van de gemeente Borsele kunnen vanaf donderdag 5 juni gebruikmaken van maar liefst twee elektrische deelauto's. Borsele heeft samen met OnzeAuto en de werkgroep Duurzaam Heinkenszand de twee deelauto's officieel in gebruik genomen. Voor wie niet dagelijks een auto nodig heeft, is het dus een handig en duurzaam alternatief. 

1 dag geleden
Rubriek Goes Gezien: ‘Papegaaitje, leef je nog?’ in het Paaneevéézjiezplantsoen

Heeft u ooit een romantisch afspraakje gehad op een bankje in een park of plantsoen? Vast wel, maar vast niet hier in het Paaneevéézjiezplantsoen, want zo spreken we de stadsnaam ongeveer uit volgens een Litouwse dame via Wikipedia (allemaal lange klinkers en de klemtoon op véézj). Het straatnaambordje Panevežysplantsoen heeft als uitleg: Panevežys - Goes | 1993 - 2013. Dit bordje kunt u ontdekken op de foto; het paaltje staat een beetje scheef in het gras. Zo werd alhier de twintigste verjaardag van de Goese stedenband met de Litouwse stad Panevežys gevierd: een folkloristisch optreden op de Grote Markt en een eigen plantsoen(tje). De toenmalige voorzitter van de stedenband was docent aan het Groen College en kon goed aan wat fruitbomen komen. Een straatnaambordje erbij en klaar waren Kees en Kazys. 

1 dag geleden
Woning in Kortgene volledig verwoest door uitslaande brand

KORTGENE - Een woning aan de Oudedijk in Kortgene is in de nacht van zaterdag op zondag in vlammen opgegaan. De brandweer schaalde al snel op naar een middelbrand, maar kon de woning niet meer redden. In de woning was niemand aanwezig.

1 dag geleden
Flexibel vervoer ook op Noord-Beveland

KAMPERLAND - De Flex rijdt vanaf maandag 16 juni ook op Noord-Beveland. Flex is flexibel vervoer op aanvraag, een taxi of een busje met chauffeur, aanvullend op het bestaande openbaar vervoer.  Na de succesvolle start op Schouwen-Duiveland is Noord-Beveland de tweede gemeente waar de Flex rijdt. 

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!