Op de werkvloer bij verkoopmedewerker Niels: ‘Slecht weer bestaat niet, alleen slechte kleding’
Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: verkoopmedewerker Niels Harmsen.
In het centrum van Bergen op Zoom is sinds lange tijd een vestiging van Bever te vinden, momenteel al dertien jaar gevestigd in de St. Josephstraat. Bever is een landelijke winkelketen die is gespecialiseerd in artikelen voor outdoor activiteiten. Van wandelschoenen, rugzakken, tenten en slaapzakken tot jassen kun je bij Bever terecht. Met ruim veertig winkels in Nederland vind je altijd wel een winkel in de buurt. Bij Bever in Bergen op Zoom werken zeven mensen, één fulltime, drie parttimers en drie oproepkrachten. Eén van de parttime medewerkers is Niels.
DOOR GEA VRIENS
Wat houdt je werk in?
“Ik ben werkzaam als verkoopmedewerker op parttime basis. Mijn belangrijkste taak is het helpen en adviseren van klanten. Wanneer een klant in de winkel komt voor bijvoorbeeld goede wandelschoenen is het belangrijk om te weten waar ze de wandelschoenen voor nodig hebben. Is het voor een wandeling in het bos of gaan ze de bergen in? Door het gesprek met de klant aan te gaan kan ik ze advies geven over de verschillende mogelijkheden. Ik help de klant vanaf binnenkomst in de winkel totdat ze weer naar buiten stappen met een tevreden gevoel en de juiste aankoop. Wanneer het even wat rustiger is in de winkel verwerk ik, samen met mijn collega’s, de binnengekomen vracht en zorg dat de winkel netjes is”.
Welke vaardigheden heb je nodig voor deze functie?
“Voor de functie van verkoopmedewerker is het fijn als je affiniteit hebt met de buitensport en dat je past binnen het plaatje en de visie van Bever. Oprechte interesse in de klant en een luisterend oor voor wat de klanten vertellen is belangrijk. Natuurlijk is het ook van belang dat je graag mensen helpt en ervoor zorgt dat de klant het als een beleving ervaart. Zelf heb ik een jaar gebackpackt in Australië met een vriend, een collega van mij klimt veel en weer een ander fietst of kampeert graag. Zo kunnen we ook vanuit eigen ervaring de klant advies geven”.
Wat vind je zo leuk aan dit werk en waarom heb je hiervoor gekozen?
“Het contact met de klanten vind ik ontzettend leuk, er komen mensen van allerlei pluimage in de winkel en dat maakt het afwisselend. Het is een uitdaging om de klant te overtuigen van de prijs/kwaliteit verhouding en waarom je achter de producten van Bever staat. ‘Slecht weer bestaat niet, alleen slechte kleding’ is een bekend gezegde in de outdoor. Toen ik van de middelbare school afkwam heb ik een jaar bij Bever in Rotterdam gewerkt. Na mijn dienstplicht en een jaar backpacken heb ik negen jaar bij de Marechaussee op Schiphol gewerkt. Na de geboorte van mijn kinderen en het feit dat mijn vrouw een fulltime baan heeft, heb ik ervoor gekozen om parttime te gaan werken en heb ik gesolliciteerd bij Bever in Bergen op Zoom”.
Hoe ziet je werkdag eruit?
“Mijn werkdagen zijn dinsdag, vrijdag en zaterdag. Ik ga altijd op de fiets vanuit Dinteloord naar Bergen op Zoom. De winkel gaat om tien uur open maar meestal zijn we al eerder aanwezig om de winkel op te starten en nog even gezellig samen een kop koffie of thee te drinken voor we open gaan. Elke dag is anders en dat maakt het werk afwisselend en leuk. Het helpen van klanten is mijn belangrijkste taak maar op rustige momenten zorg ik er ook voor dat de winkel netjes is. Dit betekent bijvoorbeeld dat je erop let dat de wand met rugzakken er netjes uitziet en dat de kleding netjes in de rekken hangt en de ritsen dicht zitten. Om half zes gaat de winkel dicht en ga ik weer op de fiets naar huis”.
Bijzonder om mee te maken.
“Tijdens Corona zijn er in de winkel filmopnames gemaakt voor ‘Simsala Saartje en meneer Frans’. Meneer Frans geeft les op een basisschool in de buurt en maakt video’s voor het basisonderwijs. Een collega van mij heeft toen gefigureerd in een kleine rol als verkoopster, dat was wel erg leuk” vertelt Niels.
?
Hoe ziet je toekomst er over vijf jaar uit met betrekking tot je werk?
“Ik kijk nooit zo ver vooruit en leef met de dag. Zoals het nu gaat bevalt het mij prima al ga ik in de toekomst, nu de kinderen wat groter worden, wel een dag meer werken als dat mogelijk is. Ik heb het goed naar mijn zin en werk samen met een leuk team. Omdat we op zoek zijn naar een groter pand ben ik wel benieuwd waar we misschien in de loop van volgend jaar te vinden zullen zijn maar dat komt vast en zeker goed,” besluit Niels.
Naam:
Niels Harmsen
Woonplaats:
Dinteloord
Leeftijd:
49 jaar
Burgerlijke staat:
Getrouwd
Kinderen:
3, 2 meisjes en 1 jongen
Werkt bij:
Bever Bergen op Zoom
Sinds:
2009
Functie:
Verkoopmedewerker
Hobby’s:
Boogschieten, fietsen naar mijn werk, wandelen met de hond.
Meer uit Tholen
THOLEN - Samen een stukje wandelen en ondertussen andere mensen ontmoeten. TholenZietJe! begint donderdag 3 september met een nieuwe wandelactiviteit vanuit gemeenschaps- en sportcentrum Meulvliet in Tholen. De organisatie wil de wandeling daarna iedere eerste donderdag van de maand herhalen.
7 uur geledenNIEUW-VOSSEMEER - Het JanvandeVelde Ensemble staat zondag 6 september op het podium van het Protestantse Kerkje in Nieuw-Vossemeer. Tijdens de voorstelling "Tijdloos" brengt het ensemble een liedjesprogramma uit het eigen repertoire van Jan van de Velde.
11 uur geledenTHOLEN - Van 5 tot en met 12 september staat Nationaal Park Oosterschelde in het teken van de Oosterscheldeweek. Voor de achttiende keer worden er verspreid over het gebied allerlei activiteiten en excursies georganiseerd. Van snorkelsafari's en zeekajakken tot wandelingen over het slik en culinaire activiteiten: er is voor jong en oud van alles te beleven.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Liefhebbers van een verse oliebol kunnen zaterdag 5 september terecht op de Markt in Sint-Maartensdijk. Muziekvereniging Euterpe houdt daar haar jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf 8.30 uur worden de oliebollen ter plekke vers gebakken en verkocht.
1 dag geledenTHOLEN - Bij de onrust rond de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen zijn dinsdagavond vijf mensen aangehouden. Dat heeft de politie woensdagochtend bekendgemaakt. De demonstratie bij het gemeentehuis werd eerder op de avond op last van de locoburgemeester ontbonden, waarna onder meer de Mobiele Eenheid (ME) werd ingezet.
1 dag geledenTHOLEN - Een extra raadsvergadering over de komst van een noodopvang voor maximaal 150 asielzoekers in Tholen is dinsdagavond gepaard gegaan met flinke onrust buiten het gemeentehuis. Terwijl raadsleden binnen kritische vragen stelden over onder meer de communicatie en geheimhouding rond de plannen, werd buiten de demonstratie op last van de locoburgemeester ontbonden. De Mobiele Eenheid (ME), diensthonden en een politiehelikopter werden ingezet.
1 dag geleden[ADVERTORIAL] - Nu iedereen op vakantie is, zien we juist meer ouderen in de praktijk. Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren.
2 dagen geleden