Op de werkvloer bij Robert, Pascal en Richard: ‘Puzzelen voor de ideale oplossing voor de klant’
Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Robert Jacobs, Pascal Nagelkerken en Richard van Geel.
Drie enthousiaste collega’s vertellen over hun werk bij Insulcon. Het bedrijf waar ze met veel plezier al vele jaren werken bestaat al meer dan 42 jaar, gestart en gevestigd in Steenbergen met jarenlange ervaring in thermische isolatieoplossingen.
DOOR CHRISTEL SCHIPHORST
Insulcon ontwerpt, produceert, handelt in en monteert hittebestendige producten en systemen, die worden gebruikt in thermische en/of chemische omstandigheden.
Aan welke toepassingen van jullie producten moet je dan denken?
Richard, die al 19 jaar hier werkzaam is, steekt van wal: “Wij maken hittebestendige producten, die tot wel 1800 graden Celsius kunnen weerstaan voor bijvoorbeeld toepassingen in de glasindustrie, de aluminium- en non-ferro industrie, huishoudelijke apparaten, de maritieme industrie en petrochemische industrie, en zelfs voor de ruimtevaart”. Richard is duidelijk trots op zijn werk. Hij is voorman bij ’Conversion 4’: pasta’s, coatings, (hittebestendige) lijmen en kitten. En hij is heel blij met de goede samenwerking met zijn collega’s. Richard is begonnen in de productie, zou drie weken komen werken, maar stroomde door naar de kwaliteitsdienst en is inmiddels assistent productiemanager. Robert, CNC-Freesmachineprogrammeur en frezer, werkt ondertussen alweer 10 jaar bij het bedrijf. Na omzwervingen in de ICT en de timmerindustrie, combineert hij hier twee rollen: “De afwisseling tussen het programmeren van het te vervaardigen product en vervolgens ook het daadwerkelijk maken ervan, is voor mij de ideale combinatie. Hier ben je van A tot Z betrokken. Een tastbaar eindproduct in je hand houden maakt echt het verschil. Daarbij komt dat het enorm afwisselend is wat we hier doen.”
Samenwerking
Pascal vult dat aan: “We zijn ondertussen al enkele maanden bezig met een project rondom vuurvaste stenen. Dat begint met een vraag van een klant, waarna we samen met de afdeling werkvoorbereiding gaan puzzelen naar oplossingen. Wij, op de vloer, weten wat er met de machines mogelijk is, welke beschikbare materialen en maten we kunnen produceren. In samenwerking met de verkoop wordt een oplossing geboden die binnen de toleranties van de klant valt. Als daar eenmaal de klap op gegeven is, dan begint op mijn afdeling het zaagwerk. Ik ben assistent productiemanager bij Conversion 1: zagen, snijden met de waterjet, stansen en verder voorbewerken. Daarna gaan de producten via Richard, die ze verlijmt, naar Robert, die alles op maat freest. De vormgeving is heel erg spannend en een echte puzzel. Tot slot komen de stenen nogmaals bij Richard terug voor de afwerking. Om alles volgens de wensen van de klant en binnen de technische mogelijkheden te maken is echt een enorme uitdaging.”
Blijven ontwikkelen
“We zijn altijd bezig met ontwikkelingen,” legt Richard uit, “er gebeurt zoveel in de wereld, ook op het gebied van energietransities en we moeten -als bedrijf- blijven ontwikkelen en meegaan in de behoefte uit de markt. Het is echt geen lopende band werk, we maken prachtige specialistische producten, waar we heel trots op zijn. Dat betekent dus ook dat wij als mens blijven ontwikkelen en niet alleen op het gebied van de techniek. Ik heb bijvoorbeeld onlangs een cursus ‘praktijkbegeleider van stagiaires’ gedaan. Weer even heel wat anders. En het fijne is daarnaast dat het harde werken ook wordt beloond met een fijne werksfeer en een attente werkgever.” Als oud-gediende weet Richard dat -toen hij 19 jaar geleden begon- het bedrijf zo’n 60 mensen telde. Ondertussen zijn dat er al 180, verspreid over een vijftal (internationale) vestigingen, waarvan zo’n 100 mensen actief zijn in Steenbergen. “Ondanks dat we hier als bedrijf geboren en getogen zijn, in de Visserstraat, zijn we overigens lang niet zo bekend als we graag zouden willen in Steenbergen en omgeving,” lacht hij. “Als we (lokale) mensen rondleiden, vallen ze van de ene verbazing in de andere, vanwege de veelzijdigheid van onze producten en productieactiviteiten. En we blijven groeien, dus we kunnen zeker nieuwe enthousiaste collega’s gebruiken die van een flinke uitdaging houden!”
Naam:
Robert Jacobs
Partner:
Rose-Marie, net vader geworden van zoon Rick
Hobby’s:
Slagwerker bij de Harmonie Kruisland en in Dweilband Pompeblaozers in Kruisland, al 25 jaar
Naam:
Richard van Geel
Getrouwd:
Met Christina
Kinderen:
Gabriëlla (18) en Alicia (17)
Hobby’s:
‘Tot voor kort voetbalde ik veel, maar nu vlag ik als mijn dochters spelen’
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.
19 minuten geledenSINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.
6 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
22 uur geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
1 dag geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
1 dag geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
2 dagen geleden