Op de werkvloer bij Richard: 'Als autospuiter maak je de auto écht helemaal af'
Ieder zijn vak zegt men weleens. Deze week vakman Richard Kok uit Oud-Vossemeer aan het woord. Richard is al veertien jaar autospuiter van beroep en voert zijn vak uit met veel passie. Inmiddels heeft hij 15.000 auto's gespoten en kan hij zich wel scharen onder de vakmannen.
Als kleine jongen wist Richard nooit zo goed wat hij wilde. Hij was daarin een beetje zoekende al heeft de gedachte om hovenier te worden nog wel even door zijn hoofd gespeeld. Op zijn veertiende wist Richard het zeker, auto’s spuiten. Dat is wat hij wilde.
Streven
In eerste instantie volgde Richard een opleiding tot autotechnicus. Tijdens deze opleiding was Richard al vaak te vinden bij een autoschadebedrijf in Tholen waar hij mee hielp met verschillende klusjes. Het was ook daar dat hij zijn toekomstige werkgever leerde kennen, Ben de Rooy. Ben was op dat moment daar werkzaam als spuiter. "Ik keek naar Ben en dacht wat hij doet, is mijn vak. En zo is het balletje gaan rollen. Mijn streven op dat moment was om een hele goede autospuiter te worden", vertelt Richard.
Telefoontje
Na het VMBO ging Richard daarom ook de opleiding autospuiter volgen bij het Markiezaat in Bergen op Zoom. Een dag in de week naar school en vier dagen werken. Hij liep vervolgens stage bij drie verschillende bedrijven maar er was eigenlijk geen één bedrijf wat hem echt leerde om auto’s te spuiten. Toen Richard 19 was en zijn diploma haalde als autospuiter, kreeg hij een telefoontje van Ben de Rooy met de vraag om voor hem te komen werken. “Ik zei prima, maar dan wil ik wel zelf auto’s gaan spuiten”, vertelt Richard lachend. Hij kreeg die kans en is er nu dertien jaar in dienst.
Uitdaging
Als 1ste autospuiter in het bedrijf heeft hij al meer dan 15.000 auto’s gespoten. De uitdaging van de mooie kleuren mengen is iets wat Richard aantrekt in het vak.
Ook het feit dat je verantwoordelijk bent om ervoor te zorgen dat een auto er na een schade weer helemaal tiptop uitziet is iets wat Richard fijn vindt aan zijn vak.
“Ik krijg het stukje waarmee je een auto helemaal afmaak. Het gaat vaak ook anders dan dat je in eerste instantie in gedachten had. Het loopt nooit zoals je eigenlijk wilt”, vertelt Richard.
Warm
De minder leuke kant van het vak is volgens Richard dat het soms wel erg warm kan zijn met al die beschermende kleding. Omdat Richard met oplosmiddelhoudende stoffen werkt, draagt hij een speciaal pak, bril en mondmasker. In de zomerperiode zorgt dit er wel eens voor dat het flink warm wordt.
Richard is dan ook van mening dat als je het vak in wilt, je het wel echt leuk moet vinden anders houd je het niet vol. Richard hoopt wel tot zijn pensioen dit werk te kunnen blijven doen. “Zolang het kan, blijf ik het doen”, vertelt Richard.
Op de vraag of hij zichzelf een echte vakman kan noemen antwoordt hij stellig: ”Tien jaar geleden nog niet maar nu inmiddels zeker wel. Wat ik kan, ben ik wel goed in.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
9 uur geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg in Sint Philipsland zijn dinsdagmiddag drie mensen gewond geraakt. Een auto werd na vermoedelijk een bijzondere verrichting geraakt door een bedrijfsbusje en kwam tot stilstand tegen een knotwilg. De brandweer moest de inzittenden uit de auto bevrijden. Eén van de slachtoffers werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
1 dag geledenTHOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
1 dag geleden