Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op de werkvloer bij Raoul en Javan: 'Ik had mij geen betere werkgever kunnen wensen'

Op de werkvloer bij Raoul en Javan: 'Ik had mij geen betere werkgever kunnen wensen'

Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Raoul Stikkel en Javan Verweij. 

Zowel Raoul Stikkel als Javan Verweij werken sinds het prille begin van Oesterdam bij het luxe resort. Javan Verweij begon al tijdens de bouw met verschillende klusjes en ook Raoul werkt bij Oesterdam vanaf de eerste dag.

Hoe ben je hier terecht gekomen?
Raoul: Ik werkte voordat ik begon bij Oesterdam al als chefkok, maar ik had het niet meer naar mijn zin bij mijn toenmalige werkgever. Oesterdam was nog in aanbouw en zocht personeel. Ik heb meteen gesolliciteerd, ondanks dat het restaurant er nog niet stond. Ik ben aangenomen en er dus echt vanaf dag één bij!
Javan: Ik kende het park al uit mijn jeugd. Vier jaar geleden woonde ik nog in Rotterdam. Ik was toen op zoek naar een baan in de horeca, maar kon daar niet echt vinden wat ik zocht. Ik ben hier toen begonnen als hulp in de bouw. Nadat de bouw verder vorderde werd ik verliefd op het project en heeft Oesterdam mij benaderd om als barman te komen werken; mijn keuze was snel gemaakt! Na vier maanden mocht ik doorgroeien naar floormanager.

Welke opleiding hebben je gevolgd?
Raoul: Ik ben begonnen op de LTS, maar daar zat ik niet zo op mijn plek. Er was een enorm tekort aan koks en er werd gevraagd of er gegadigden waren om de koksopleiding te volgen. Dat ben ik gaan doen. Daarna heb ik kort middelbaar beroepsonderwijs (BBL) gevolgd en ben ik één dag in de week naar school gegaan en vier dagen in de week gaan werken. Na deze opleiding ben ik de wijde wereld ingestapt en vervolgens op verschillende locaties als kok begonnen waarna ik mijzelf heb opgewerkt tot chefkok.
Javan: Ik heb de opleiding hotelmanagement gevolgd en ben voornamelijk stage gaan lopen aan de ‘kantoorkant’. Er was op dat moment een tekort op mijn stageplek in de horeca en daar ben ik een keer mee gaan lopen. Ik vond dat eigenlijk zo leuk dat ik vervolgens besloten had in Thailand de opleiding tot barman te volgen. De bedoeling was om eerst een paar jaar als barman aan de slag te gaan, echter kon ik bij Oesterdam al snel doorgroeien.

Wat maakt jouw functie zo bijzonder?
Raoul: Dat is een goede vraag. Ik ben meewerkend chef dus ik sta ook altijd in de keuken. Ik vind het mijn verantwoording om te zorgen dat iedereen zijn werk heeft en dat alles loopt zoals het hoort. We doen dat overigens wel allemaal samen. En dat geeft mij voldoening. Bij veel restaurants zie je dat dit toch anders is. Dan is er echt een scheidslijn tussen keuken en bediening, hier is dat niet. Ik vind dat teamverband juist heel mooi.
Javan: Mijn functie is heel divers. Ik faciliteer dat alles en ook iedereen is waar het op dat moment nodig is. Ik maak de roosters en doe bestellingen. Maar vooral de communicatie naar de gasten, de directe collega’s en de andere afdelingen is heel belangrijk. Ik vind het vooral heel mooi dat ik zelf verantwoordelijk ben voor heel veel zaken. Ik moet er dus echt zelf iets van maken, al doen we dat natuurlijk wel met een geweldig team. Ik heb hier de vrijheid om de operationele en creatieve processen met de collega’s op de vloer samen uit te zetten en er invulling aan te geven. Door met name de korte lijntjes binnen Oesterdam kunnen wij snel schakelen om bij te sturen en verbeteringen aan te brengen daar waar nodig. Verder vind ik het heel prettig om met verschillende mensen te werken. De samenwerking met het team voelt heel bijzonder.

Wat voor werkgever hebben jullie:         
Raoul: Een hele fijne. Er zijn maar weinig werkgevers die zo open en sociaal met je omgaan. Ik krijg alle vrijheid en dat is heel fijn. Oesterdam is echt een bedrijf waar iedereen elkaar iets gunt en dat zie je overal terug. Alles is goed geregeld en het team is gewoon echt top. We zijn één grote familie.
Javan: Ik had mij geen betere werkgever kunnen wensen.

Nog ambities voor de toekomst?
Raoul: We willen Oesterdam naar een nog hoger niveau brengen dan dat waar we nu staan na alle Corona perikelen. Naast de kwaliteit en de creativiteit werken we ook elke dag aan het verbeteren van het team in de keuken.
Javan: Mijn ambitie is om Oesterdam nog beter op de kaart te zetten en het team elke dag een beetje beter te maken.

Naam:
Javan Verweij
Leeftijd:
24 jaar
Woont in:
Bergen op Zoom
Burgerlijke staat:
Vrijgezel
Functie en bedrijf:
Floormanager bij de Oesterdam

Naam:
Raoel Stikkel
Leeftijd:
45 jaar
Woont in:
Roosendaal
Burgerlijke staat:
Vrijgezel, 3 kinderen
Functie en bedrijf:
Chefkok bij de Oesterdam

Meer uit Tholen

Anita uit Sint Philipsland uitgeroepen tot ‘Meest Bijzondere Moederfiguur van 2025’

SINT PHILIPSLAND - Anita uit Sint Philipsland is verkozen tot 'Meest Bijzondere Moederfiguur van 2025' in de provincie Zeeland. Ze is één van de 12 provinciale winnaars van een landelijke verkiezing, georganiseerd door Merci Chocolade. Met het initiatief worden moederfiguren richting Moederdag in het zonnetje gezet. Van de tientallen inzendingen uit de provincie werd het hartverwarmende verhaal over Anita geselecteerd als meest bijzonder.

2 uur geleden
Vossemeerder (22) nog langer vast voor schieten op vrouw in Krabbendijke

KRABBENDIJKE/OUD-VOSSEMEER - Een 22-jarige man uit Oud-Vossemeer blijft langer in voorlopige hechtenis. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem van poging tot doodslag, bedreiging en mishandeling. De man zou een vuurwapen hebben gericht op een jonge vrouw in Krabbendijke, waarbij een kogel haar hoofd raakte. 

6 uur geleden
Oude Zeedijk in Sint-Annaland enkele dagen dicht voor asfaltreparaties

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start woensdag met asfaltwerkzaamheden op twee plekken. Fietsers en automobilisten moeten rekening houden met afsluitingen op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland en op het fietspad bij de Poortvlietsedijk in Scherpenisse. De werkzaamheden duren een paar dagen en kunnen zorgen voor hinder in het verkeer.

22 uur geleden
WHS sleept punt uit het vuur, Stavenisse verrast bijna koploper [SPEELRONDE 20 & 23]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 3 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 23 van de derde klasse en speelronde 20 van de vierde en vijfde klasse.

1 dag geleden
Parallelweg Postweg dicht voor nieuwe laag asfalt, carpoolplaats niet bereikbaar

THOLEN - De Provincie Zeeland voert vanaf vandaag tot en met donderdag werkzaamheden uit aan de parallelweg van de Postweg (N286) in Tholen. De weg is in beide richtingen volledig afgesloten. Tankstation Deehoeve is tijdens de werkzaamheden bereikbaar, maar de carpoolplaats en de landbouwweg niet. Fietsers en het landbouwverkeer worden omgeleid via de Eeweg.

1 dag geleden
Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

2 dagen geleden
Vanmiddag eerste duik van het jaar bij zwembaden De Spetter en Haestinge

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.

2 dagen geleden