Op de werkvloer bij Lynn van Oers van WijZijn Traverse Groep
THOLEN - Lynn van Oers is werkzaam als vrijwilligerscoördinator bij welzijnsorganisatie WijZijn Traverse Groep. Ze heeft nauw contact met de vele vrijwilligers die bij hen werken en dat zijn er nogal wat. “Binnen onze organisatie werken zo’n 160 medewerkers en 730 vrijwilligers. Vrijwilligers zijn echt heel hard nodig. Zonder hen zouden we niet kunnen doen, wat we nu doen.”
Waarom zijn vrijwilligers zo belangrijk voor jullie?
Ons doel is dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen en zelfredzaam zijn. Als ze het lastig vinden om zaken te regelen, dan ondersteunen wij hen daarbij. Onze vrijwilligers zetten zich met passie in, omdat ze het leuk vinden om een ander te helpen. Het brengt hen vaak ook een zinvolle dagbesteding. Die extra handjes kunnen we heel goed gebruiken. Zo krijgen we samen meer voor elkaar.
Wat kan je als vrijwilliger allemaal doen bij jullie?
WijZijn Traverse Groep is actief in verschillende gemeenten. In alle gemeentes hebben we vacatures openstaan voor vrijwilligers. Samen bekijken we welke werkzaamheden het beste bij iemand passen. De vrijwilligerstaken zijn heel divers. Je kan bijvoorbeeld iemand helpen met de administratie of digitale zaken. Of voorlezen bij gezinnen die de Nederlandse taal niet of nauwelijks machtig zijn. Ook zijn er vrijwilligers die werkzaamheden coördineren.
Dat zijn een heleboel mogelijkheden!
Ja, en er is nog meer hoor. Je kan ook maatje worden voor iemand met een hulpvraag of bijvoorbeeld aan de slag bij buurtbemiddeling. Daarnaast hebben we in een aantal gemeentes een maaltijddienst en voeren onze vrijwilligers kleine klusjes uit zoals werken in de tuin. Vrijwilligers kunnen hun kennis bijspijkeren via onze Vrijwilligersacademie. Daar kun je onder andere inschrijven voor workshops. Als je maatje bijvoorbeeld dementie heeft, kunnen we je meer leren over de achtergrond en hoe je daar het beste mee om kan gaan.
Kost het me veel tijd als vrijwilliger?
Nee, mensen denken vaak dat het je heel veel tijd kost. Je kan al voor een uurtje per week vrijwilliger zijn. Sommige mensen willen vier dagen in de week bezig zijn, dat kan ook gewoon. Een groot deel van onze vrijwilligers is maatje. Zij gaan vaak wekelijks bij mensen langs. De gesprekken die zij voeren zorgen ervoor dat mensen zich minder alleen voelen. Je kunt maatje zijn voor één persoon maar je kunt ook voor meerdere mensen maatje zijn.
Wat levert het mij op?
Je helpt mensen bij iets waar ze zelf niet aan uitkomen. Of het nou administratie is of een tuin die al jaren aangepakt moet worden. Wij zorgen ervoor dat mensen weer mee kunnen doen in de maatschappij. Daarnaast is eenzaamheid een groot probleem. Het lijkt nog steeds een taboe om erover te praten, maar als vrijwilliger kan je het verschil maken. Je zorgt voor de lach op iemands gezicht. Vaak zitten ze al met koffie klaar te wachten tot jij komt. Dat is toch prachtig. Naast mijn werk doe ik ook vrijwilligerswerk en ik haal er ontzettend veel energie uit. Je hoort ook vaak verhalen van vrijwilligers die een vriendschap hebben overgehouden aan het vrijwilligerswerk. Dat is zo waardevol.
Ik wil vrijwilliger worden. Hoe gaat dat in z’n werk?
We zijn blij met iedereen die iets wil doen. Vaak hebben we eerst een kennismakingsgesprek waarbij we kijken wat de reden is om vrijwilliger te worden en welke verwachtingen die persoon heeft. Daarnaast kijken we ook naar wat iemand leuk vindt om te doen. Onze vrijwilligers zijn heel divers. We hebben bijvoorbeeld studenten die dit naast hun studie doen, maar ook mensen die afgekeurd zijn maar die zich tot graag inzetten voor de maatschappij. We hebben voor alle mensen een plekje. Vaak hoor je onze vrijwilligers zeggen: ‘Ik ga naar m’n werk’. Dat laat zien met hoeveel passie ze zich hiervoor inzetten. Dat waarderen we enorm en we hopen nog meer vrijwilligers te ontmoeten.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Op de Plaatweg bij Sint-Annaland is woensdagmiddag een auto over de kop geslagen. Het voertuig kwam uiteindelijk weer op zijn wielen tot stilstand. De auto raakte zwaar beschadigd.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - Na een roerig jaar met de diefstal van gouden Thoolse sieraden pakt streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland de draad weer op. De nieuwe wisseltentoonstelling 'Van schelpen tot bitcoin' gaat over geld, maar echte gouden munten zijn er niet te zien. Het museum heeft geleerd van de brute diefstal juni vorig jaar. Sindsdien is er hard gewerkt om de beveiliging op orde te brengen.
20 uur geleden[Advertorial] SINT-ANNALAND - Je bent ondernemer. Je draagt verantwoordelijkheid en maakt impact. Wil je ook meer betekenis geven aan je ondernemerschap? Schuif dan op dinsdagavond 12 mei om 18.00 uur aan bij Kwekerij Kaljouw in Sint-Annaland. Geniet met andere ondernemers van een heerlijk diner én verdiepende gesprekken. Het thema is 'Ondernemen met vrucht'.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Leo en Paulina Konijn zetten zich al jarenlang in om kinderen die het thuis moeilijk hebben een fijne vakantie te bezorgen. Als gastgezin voor Stichting Europa Kinderhulp vangen zij iedere zomer zogenoemde 'vakantiekinderen' op. Daarnaast bieden zij ook opvang via pleegzorg. Samen heeft het echtpaar zes kinderen en zeven kleinkinderen.
1 dag geledenTHOLEN - Noëlle Schakenbos van gymnastiekvereniging Olympia Tholen heeft een zilveren medaille veroverd op de individuele regiofinale turen (pupil 3 niveau 7) in Sprang-Capelle. Een mooie afsluiting van het seizoen voor Noëlle.Ze begon haar finale op sprong. Een fijn onderdeel om op te beginnen en hier scoorde ze met beide sprongen (een overslag tot stand en een arabier tot kniezit) ook goed op. De scores van de andere finalisten lagen dicht bij elkaar. Door naar de brug, het moeilijkste onderdeel voor Noëlle. Inturnen ging nog niet helemaal lekker, maar tijdens de wedstrijd kon ze haar oefening goed doorturnen. Op dit toestel moest Noëlle iets inleveren qua punten op de andere meiden, maar dat maakte ze op het volgende toestel weer helemaal goed.
2 dagen geledenTHOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.
2 dagen geledenTHOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op.
2 dagen geleden