Op de werkvloer bij Lynn van Oers van WijZijn Traverse Groep
THOLEN - Lynn van Oers is werkzaam als vrijwilligerscoördinator bij welzijnsorganisatie WijZijn Traverse Groep. Ze heeft nauw contact met de vele vrijwilligers die bij hen werken en dat zijn er nogal wat. “Binnen onze organisatie werken zo’n 160 medewerkers en 730 vrijwilligers. Vrijwilligers zijn echt heel hard nodig. Zonder hen zouden we niet kunnen doen, wat we nu doen.”
Waarom zijn vrijwilligers zo belangrijk voor jullie?
Ons doel is dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen en zelfredzaam zijn. Als ze het lastig vinden om zaken te regelen, dan ondersteunen wij hen daarbij. Onze vrijwilligers zetten zich met passie in, omdat ze het leuk vinden om een ander te helpen. Het brengt hen vaak ook een zinvolle dagbesteding. Die extra handjes kunnen we heel goed gebruiken. Zo krijgen we samen meer voor elkaar.
Wat kan je als vrijwilliger allemaal doen bij jullie?
WijZijn Traverse Groep is actief in verschillende gemeenten. In alle gemeentes hebben we vacatures openstaan voor vrijwilligers. Samen bekijken we welke werkzaamheden het beste bij iemand passen. De vrijwilligerstaken zijn heel divers. Je kan bijvoorbeeld iemand helpen met de administratie of digitale zaken. Of voorlezen bij gezinnen die de Nederlandse taal niet of nauwelijks machtig zijn. Ook zijn er vrijwilligers die werkzaamheden coördineren.
Dat zijn een heleboel mogelijkheden!
Ja, en er is nog meer hoor. Je kan ook maatje worden voor iemand met een hulpvraag of bijvoorbeeld aan de slag bij buurtbemiddeling. Daarnaast hebben we in een aantal gemeentes een maaltijddienst en voeren onze vrijwilligers kleine klusjes uit zoals werken in de tuin. Vrijwilligers kunnen hun kennis bijspijkeren via onze Vrijwilligersacademie. Daar kun je onder andere inschrijven voor workshops. Als je maatje bijvoorbeeld dementie heeft, kunnen we je meer leren over de achtergrond en hoe je daar het beste mee om kan gaan.
Kost het me veel tijd als vrijwilliger?
Nee, mensen denken vaak dat het je heel veel tijd kost. Je kan al voor een uurtje per week vrijwilliger zijn. Sommige mensen willen vier dagen in de week bezig zijn, dat kan ook gewoon. Een groot deel van onze vrijwilligers is maatje. Zij gaan vaak wekelijks bij mensen langs. De gesprekken die zij voeren zorgen ervoor dat mensen zich minder alleen voelen. Je kunt maatje zijn voor één persoon maar je kunt ook voor meerdere mensen maatje zijn.
Wat levert het mij op?
Je helpt mensen bij iets waar ze zelf niet aan uitkomen. Of het nou administratie is of een tuin die al jaren aangepakt moet worden. Wij zorgen ervoor dat mensen weer mee kunnen doen in de maatschappij. Daarnaast is eenzaamheid een groot probleem. Het lijkt nog steeds een taboe om erover te praten, maar als vrijwilliger kan je het verschil maken. Je zorgt voor de lach op iemands gezicht. Vaak zitten ze al met koffie klaar te wachten tot jij komt. Dat is toch prachtig. Naast mijn werk doe ik ook vrijwilligerswerk en ik haal er ontzettend veel energie uit. Je hoort ook vaak verhalen van vrijwilligers die een vriendschap hebben overgehouden aan het vrijwilligerswerk. Dat is zo waardevol.
Ik wil vrijwilliger worden. Hoe gaat dat in z’n werk?
We zijn blij met iedereen die iets wil doen. Vaak hebben we eerst een kennismakingsgesprek waarbij we kijken wat de reden is om vrijwilliger te worden en welke verwachtingen die persoon heeft. Daarnaast kijken we ook naar wat iemand leuk vindt om te doen. Onze vrijwilligers zijn heel divers. We hebben bijvoorbeeld studenten die dit naast hun studie doen, maar ook mensen die afgekeurd zijn maar die zich tot graag inzetten voor de maatschappij. We hebben voor alle mensen een plekje. Vaak hoor je onze vrijwilligers zeggen: ‘Ik ga naar m’n werk’. Dat laat zien met hoeveel passie ze zich hiervoor inzetten. Dat waarderen we enorm en we hopen nog meer vrijwilligers te ontmoeten.
Meer uit Tholen
THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
14 uur geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
17 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
21 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
1 dag geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
1 dag geledenPOORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.
1 dag geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
2 dagen geleden