
Op de werkvloer bij De Koeijer Schilders: 'Wie meer wil, krijgt alle hulp en vakbekwame ondersteuning'
HEINKENSZAND - Bedrijfsleider Steven Andriessen is net een jaar in dienst bij De Koeijer Schilders. Allround schilder Leon van den Hoek is vijftien jaar geleden als vakantiekracht begonnen en nooit meer weggegaan. Hun overeenkomst? Allebei zijn ze van jongs af aan gegrepen door deze branche.
Steven (38): “Veel mensen vermoeden het niet, maar als schilderbedrijf hebben we ook veel timmerwerk. We doen planmatig onderhoud voor woningcorporaties en VVE’s, maar hebben ook klanten in het particuliere segment. Zo nu en dan moet er een deur of een raam vervangen worden en dat kunnen wij zelf. We zijn op zoek naar ambitieuze schilders, vakmensen die graag in hun eigen woonregio willen werken. Intern hebben we onderzocht wat collega’s nodig hebben om met plezier hun vak uit te oefenen. Elke eerste woensdag van de maand zorgen we voor kennisoverdracht door externe specialisten als het bijvoorbeeld gaat om stukadoren, behangen, of het werk als outdoor-specialist. Daarnaast besteden we gericht aandacht aan persoonlijke ontwikkeling.”
Waardering en gezien worden
Steven - uit de tongval overduidelijk afkomstig uit het zuidelijkste gedeelte van Zeeland - is ook na een kwart eeuw werken in schildersbedrijven nog niet uitgekeken op de branche. “Als tiener veegde ik op zaterdagen al de werkplaats van een schildersbedrijf aan. Tijdens vakanties ging ik mee met schilders, stukadoors en glaszetters. Na mijn mbo bouwkunde kon ik op kantoor aan de slag als calculator/werkvoorbereider en daarna werd ik bedrijfsleider. In Zeeuws-Vlaanderen ben ik wat je noemt vakvolwassen geworden. Vorig jaar kreeg ik de behoefte om met een frisse blik elders te starten. Ik kende Antwan (de Punder, directeur) al langer, bij aanbestedingen namen we samen weleens een monumentaal pand op. Ik weet waar dit bedrijf voor staat en dat past ook echt bij mij. En de waardering, het gezien worden, dat vind ik hier terug, samen met de groepsdynamiek en fijne onderlinge verbinding. In deze rol zorg ik ervoor dat alle interne processen goed op elkaar aansluiten. Als een schilder bepaalde informatie niet in het begin al krijgt, kan de uitvoering een lang en stroperig verhaal worden. Om dat te laten vloeien is mijn rol. Behalve dat het werk voor de mensen die het uitvoeren daardoor leuker is, ontstaan er ook minder fouten in het werk. “
Allround vakman
Leon (30) is zijn halve leven in dienst bij zijn eerste werkgever. “Ik begon als vakantiekracht tijdens mijn middelbare schooltijd. Dat beviel heel goed. Eindelijk wist ik wat ik wilde worden en ben de opleiding gaan doen. Het vak is mooi en gevarieerd en ik heb leuke collega’s. Wie wil groeien krijgt daar alle hulp en vakbekwame ondersteuning bij. In de uitvoering haal ik voldoening uit het opknappen en de tevreden klanten. Die dan later ook weer terug bellen en zeggen ‘Laat Leon maar komen’. Bij sommige klanten ben ik de huisschilder en daar kom ik eens in de zoveel tijd terug om wat bij te werken. Geen dag is hetzelfde en dat spreekt mij enorm aan.”
Steven: “Wat helpt is dat Leon echt een allround vakman is, hij kan het eigenlijk allemaal. Behangen, schilderen, timmerwerk. Een schilder doet echt eindwerk en de klant reageert daarop.”
Leon: “We doen wel het zichtwerk, maar als de stukadoor zijn werk niet netjes doet dan kan ik niet toveren. We moeten het wel samen doen. Met collega’s uit andere disciplines werk ik regelmatig samen. Dan weet je van elkaar ook wat je kan en vraag je over en weer advies. Ik ben hier aangenomen als schilder en gaf aan dat ik weleens een behangklusje wilde doen. Zo ben ik van alles gaan doen, samen met een leermeester. In die vier jaar op pad met een leermeester, leer je enorm veel. Op dit moment zijn er nog vier in het bedrijf. Die generatie kent alle trucjes, die niet in de boekjes staan.”
Steven: “Je kunt op elk niveau een leermeester zijn. Je moet met mensen om weten te gaan. Als je het niet ziet zitten om talentvolle mensen op te leiden tot je eigen niveau, dan is het bij voorbaat al kansloos. De tools die je krijgt in de opleiding tot leermeester gaan dus met name over het motiveren van ambitieus vakpersoneel.”
PASPOORTEN:
Naam: Leon van den Hoek (30)
Woonplaats: Goes
Burgerlijke staat: Samenwonend
Opleiding: Mbo niveau 3 gezelschilder, VCA en hoogwerker certificaat
Hobby’s: Koken en fitness
Naam: Steven Andriessen (38)
Woonplaats: Zaamslag
Burgerlijke staat: Gehuwd, vader van Thimon (13) en Ewout (11)
Opleiding: Mbo bouwkunde, aannemersdiploma en vakopleidingen
Vrije tijd: Erop uit met gezin
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
7 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
12 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
14 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
1 dag geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden