Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oosterscheldeweek start met historisch moment

Oosterscheldeweek start met historisch moment

COLIJNSPLAAT - Op zaterdag 4 september zal om 14.00 uur Gedeputeerde Harry van der Maas, in aanwezigheid van Burgemeester Loes Meeuwisse van Noord-Beveland, de reconstructie van het Romeinse schip Caudicaria officieel lanceren. Dit type Romeinse vrachtvaarder voer tweeduizend jaar geleden, vanuit de monding van de Schelde, op Britannia met zout, visolie, en vissaus. 

De reconstructie werd mogelijk gemaakt door meerdere Cultuur en Participatiefondsen waaronder vier Zeeuwse fondsen. Het Fonds voor Cultuurparticipatie doneerde gedurende de Covid19 lock down een extra bijdrage. Daarmee werd een bouwplaat van de boot gecreëerd die gratis werd verstrekt aan alle dorpsbewoners van Colijnsplaat met het motto ‘Samen bouwen we de historie naar de toekomst’.   

Het samenbrengen van de Caudicaria met de Nehalennia-tempel zal op 4/5 september EN PLEIN AIR worden vastgelegd door een groep van acht maritieme beeldende kunstenaars. De bouw van dit bijzondere schip is uitgevoerd door een enthousiast vrijwilligersteam van elf Colijnsplaatse bewoners. Zij hebben geheel belangeloos anderhalf jaar aan het schip gewerkt. Tijdens het bouwproces ontstonden vragen over het schip, de relatie van het schip met godin Nehalennia en de vraag welke vaarroute het schip richting Britannia voer in de Romeinse tijd. Dimp Nelemans deed historisch onderzoek naar het antwoord op de vragen en bundelde deze in een boek met de titel ‘Wat is Nehalennia zonder schip?’

De uitgave van het boek staat voor eind oktober 2021 gepland. Reserveren kan via [email protected] of tijdens de lancering waar de bouwplaat Caudicaria gratis wordt uitgereikt aan de haven van Colijnsplaat. Het verhaal van Godin Nehalennia wordt verteld tijdens drie lezingen het Dorpshuis de Brug van Colijnsplaat. Op 6, 8 en/of 9 september worden vanaf 19.15 uur geïnteresseerden ontvangen met een kopje koffie. Reserveren kan via [email protected].. 

Meer uit Beveland

Structureel meer geld voor Stichting Musea de Bevelanden

GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.

2 dagen geleden
Vuurwerkoverlast: meld het!

GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.

3 dagen geleden
Goese Filmdagen zetten Italiaanse cinema in de schijnwerpers

GOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.

3 dagen geleden
Kledingwinkel Deeltwee deelt royale cheques uit aan goede doelen

GOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro. 

3 dagen geleden
Borsele start campagne voor energiezuiniger wonen

Borsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.

3 dagen geleden
Nieuwbouw winkelcentrum De Bussel fors vertraagd: Zeelandhallen worden genoemd als tijdelijke locatie

Goes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.

4 dagen geleden
Leerlingen van ‘s-Gravenpolder staan stil bij Slag om de Schelde

's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.

4 dagen geleden