Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse Graz verwacht honderden fans Feyenoord zonder ticket

Oostenrijkse Graz verwacht honderden fans Feyenoord zonder ticket

GRAZ (ANP) - De politie van het Oostenrijkse Graz verwacht dat er donderdag honderden aanhangers van Feyenoord zonder entreebewijs in de stad zijn tijdens het Europese duel van hun club tegen Stürm Graz. Enkele honderden agenten staan klaar om de orde in de stad te bewaken, meldt de politie.

De vrees bij de autoriteiten is dat een deel van de fans gewelddadig is. Uit voorzorg plaatst de politie een veiligheidszone rond het stadion, melden lokale media. Overtreders van de plaatselijke verordeningen kunnen rekenen op zware boetes van 1000 euro voor een eerste, tot 4600 euro bij een herhaalde overtreding.

Voor de aanhang van Feyenoord waren via de officiële verkoopkanalen een kleine 1400 toegangsbewijzen beschikbaar. Enkele honderden kaarten die Nederlanders kochten voor vakken waar het thuispubliek zit, zijn ongeldig gemaakt. De vrees is dat er problemen ontstaan met Nederlanders die zich zonder geldige kaart bij het stadion melden.

Rotterdamse politie in Graz

Zoals wel vaker bij uitwedstrijden van Feyenoord zullen ook dit keer vijf Rotterdamse politiemensen van de zogeheten voetbaleenheid aanwezig zijn in Graz. Zij staan in contact met hun Oostenrijkse collega's.

Tijdens het vorige uitduel van Feyenoord in Noorwegen eerder deze maand werden ook al Nederlanders tussen het thuispubliek weggehaald. Dat ging in enkele gevallen gepaard met een handgemeen.

Aftrap donderdagavond

De wedstrijd in de Europa League tussen SK Stürm Graz en Feyenoord begint donderdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Mathijsen per direct weg als technisch directeur ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.

5 uur geleden
Spitse kijkt ook naar Jonker voor wanprestatie tegen Engeland

SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.

7 uur geleden
Spitse wil als trainer samenwerken met komende bondscoach Veurink

SPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.

8 uur geleden
Aanvoerster Spitse niet bezig met mogelijk laatste interland

SPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.

8 uur geleden
PSV legt AZ-aanvaller Van Bommel vast tot medio 2030

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.

12 uur geleden
PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

18 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

1 dag geleden