Oostenrijkse arts aangeklaagd voor misbruik 109 kinderen
WELS (ANP/DPA) - Een 57-jarige arts in Oostenrijk is aangeklaagd voor het misbruiken van 109 kinderen. Volgens de aanklager waren veertig kinderen jonger dan veertien jaar oud toen het misbruik plaatsvond. Ook zou de arts mensen hebben aangezet tot het maken van pornovideo's van minderjarigen en zou hij een naaktfoto van een 8-jarige hebben gemaakt. De man hangt een gevangenisstraf van vijftien jaar boven het hoofd.
De arts is uroloog. De aanklager zegt dat is vastgesteld dat de man een zware psychische stoornis heeft en dat hij daarom een gevaar voor de samenleving is. "Gezien de diagnose van de verdachte is de kans groot dat hij opnieuw ernstige misdaden begaat", aldus de aanklager.
Het misbruik begon mogelijk al in 2000. Het gebeurde vooral in zijn praktijk. De arts zit sinds januari 2019 vast nadat een van zijn slachtoffers aangifte deed.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
52 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
1 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
3 uur geleden