
Oostenrijk wacht golf aan rechtszaken door corona-uitbraak Ischgl
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk beginnen volgende maand meerdere rechtszaken die samenhangen met een grote corona-uitbraak, vorig jaar, in de populaire wintersportplaats Ischgl. Daarnaast worden volgens consumentenvereniging VSV nog eens honderd andere zaken voorbereid.
De eerste zaak komt volgens VSV, dat eisers vertegenwoordigt, op 17 september voor de rechter. Dan wordt in Wenen een schadevergoeding van 100.000 euro geëist door de nabestaanden van een Oostenrijker die overleed aan de gevolgen van een coronabesmetting.
De 72-jarige man zou het virus in een bus hebben opgelopen toen mensen in maart 2020 halsoverkop moesten vertrekken uit het wintersportoord in Tirol, dat een coronabrandhaard bleek te zijn geworden. Het virus greep er om zich heen onder duizenden vakantiegangers, onder wie ook Nederlanders.
De weduwe en zoon hebben de landelijke overheid aangeklaagd. Ze houden de autoriteiten verantwoordelijk voor de chaos rond de massale uittocht van wintersporters. Ook andere mensen vinden dat de overheid te traag en terughoudend heeft opgetreden. Er komen later in september ook nog twaalf andere zaken voor de rechter.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) zegt dat de distributiepunten van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) plekken van "georganiseerde moorden en ontmenselijking" zijn. AzG stelt in een nieuw rapport op basis van medische gegevens en getuigenverklaringen dat Israëlische troepen zich bij de voedselpunten schuldig maken aan zowel "gericht als willekeurig" geweld tegen de Palestijnse bevolking, die daar komt in de hoop om eten te krijgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week om de tafel met de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse krant The New York Times. Trump zou een aantal Europese leiders al op de hoogte hebben gebracht van het plan. Trump wil de oorlog in Oekraïne zo snel mogelijk beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat zijn speciale gezant Steve Witkoff een "zeer productieve ontmoeting" heeft gehad met de Russische president Vladimir Poetin. Volgens Trump is er "grote vooruitgang" geboekt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.
8 uur geleden