Oostenrijk dicht bij promotie in Nations League
WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft in divisie B van de Nations League dankzij een sterke slotfase gewonnen van Noord-Ierland: 2-1. Tien minuten voor tijd keek de tegenstander van Oranje in de groepsfase van het EK 2021 nog tegen een achterstand aan. Louis Schaub en Adrian Grbic zorgden alsnog voor een zege.
Oostenrijk lijkt nu met twaalf punten uit vijf duels hard op weg naar divisie A in de Nations League. Noorwegen staat tweede met negen punten uit vier duels. De uitwedstrijd zondag tegen Roemenië ging op last van de Noorse autoriteiten niet door. De selectie kreeg geen toestemming om naar Boekarest te vliegen. Spelers en stafleden moesten van het ministerie van Volksgezondheid in quarantaine blijven na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui.
De UEFA zal het afgelaste duel met Roemenië vermoedelijk omzetten in een reglementaire nederlaag van 3-0 voor de Noren. Of de wedstrijd van Noorwegen woensdag tegen Oostenrijk in Wenen wel kan doorgaan, is nog onduidelijk.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
18 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
16 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
18 uur geleden