Oostenrijk dicht bij promotie in Nations League
WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft in divisie B van de Nations League dankzij een sterke slotfase gewonnen van Noord-Ierland: 2-1. Tien minuten voor tijd keek de tegenstander van Oranje in de groepsfase van het EK 2021 nog tegen een achterstand aan. Louis Schaub en Adrian Grbic zorgden alsnog voor een zege.
Oostenrijk lijkt nu met twaalf punten uit vijf duels hard op weg naar divisie A in de Nations League. Noorwegen staat tweede met negen punten uit vier duels. De uitwedstrijd zondag tegen Roemenië ging op last van de Noorse autoriteiten niet door. De selectie kreeg geen toestemming om naar Boekarest te vliegen. Spelers en stafleden moesten van het ministerie van Volksgezondheid in quarantaine blijven na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui.
De UEFA zal het afgelaste duel met Roemenië vermoedelijk omzetten in een reglementaire nederlaag van 3-0 voor de Noren. Of de wedstrijd van Noorwegen woensdag tegen Oostenrijk in Wenen wel kan doorgaan, is nog onduidelijk.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
9 uur geleden