Oostende en Moeskroen krijgen toch proflicentie
BRUSSEL (ANP) - KV Oostende speelt ook volgend seizoen in de hoogste Belgische klasse. De Belgische voetbalclub kreeg maandag van het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) de proflicentie.
Eerder kende het BAS die licentie niet toe aan Oostende wegens onduidelijkheden en onvolledigheden in hun aanvraag. Terugzetting naar de tweede amateurklasse dreigde. Nu Oostende de zaken wel op orde heeft, blijft de club op het hoogste niveau voetballen en zelfs een ticket voor de nieuwe Conference League zit er nog in. Oostende staat er in de play-offs goed voor.
Ook Moeskroen kreeg de proflicentie maandag alsnog toegekend. Ook hun aanvraag was onvolledig en onduidelijk. Moeskroen degradeerde dit seizoen uit de hoogste klasse en gaat dus in de Belgische eerste divisie spelen. Als de club de licentie niet had gekregen, had Moeskroen verder gemoeten in de tweede klasse.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
5 uur geleden