Oostende en Moeskroen krijgen toch proflicentie
BRUSSEL (ANP) - KV Oostende speelt ook volgend seizoen in de hoogste Belgische klasse. De Belgische voetbalclub kreeg maandag van het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) de proflicentie.
Eerder kende het BAS die licentie niet toe aan Oostende wegens onduidelijkheden en onvolledigheden in hun aanvraag. Terugzetting naar de tweede amateurklasse dreigde. Nu Oostende de zaken wel op orde heeft, blijft de club op het hoogste niveau voetballen en zelfs een ticket voor de nieuwe Conference League zit er nog in. Oostende staat er in de play-offs goed voor.
Ook Moeskroen kreeg de proflicentie maandag alsnog toegekend. Ook hun aanvraag was onvolledig en onduidelijk. Moeskroen degradeerde dit seizoen uit de hoogste klasse en gaat dus in de Belgische eerste divisie spelen. Als de club de licentie niet had gekregen, had Moeskroen verder gemoeten in de tweede klasse.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
35 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden