
Oorlogsherdenking Hoedekenskerke op 24 oktober
HOEDEKENSKERKE - Herdenking van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, de beschieting en bevrijding van Hoedekenskerke op zondag 24 oktober. Om ongeveer 11.15 uur is er een korte herdenking bij het monument bij de kerk.
Marga van de Plasse-Nagelkerke zal namens het gemeentebestuur van Borsele een krans leggen. De heer en mevrouw Sjaak de Blauwe en Willemien De Blauwe-Van Gool zullen bloemen bloemen leggen namens de bevolking van Hoedekenskerke. Sjaak is een kleinzoon van Willem Ruijsaard.
De kerkdienst van de Protestantse Gemeente staat die morgen in het teken van herdenken, vrede en vrijheid. In de dienst is de heer Ad Verdoorn voorganger. Het thema van de dienst is: “Bevrijdende verbondenheid”. In de dienst schenken we in het kort aandacht aan de slachtoffers die vielen bij de beschieting van de locomotief op 22 juli 1942 en aan Willem Ruijsaard die stierf tijdens de beschieting op 26 oktober 1944. Ook de wethouder zal bij de herdenking stilstaan.
Voor de dienst en of de herdenking worden belangstellenden hartelijk uitgenodigd. De kerkdienst begint om 10.00 uur.
Meer uit Beveland
BORSSELE - Molen De Hoop en Verwachting in Borssele heeft woensdag 17 september een nieuwe wiek gekregen. Eigenlijk had dat een dag eerder al moeten gebeuren, maar toen gooide de harde wind roet in het eten. De molen is sinds 1980 eigendom van de gemeente Borsele.
41 minuten geledenGOES - Van vrijdag 26 september tot en met donderdag 9 oktober registreren speciale camera's het verkeer bij de rotonde Poelplein in Goes. De rotonde verbindt de Fruitlaan, Van Hertumweg en Anthony Fokkerstraat en staat bekend als een plek waar relatief veel verkeersincidenten plaatsvinden.
3 uur geledenGOES - Zeeland investeert fors in het behoud van cultureel erfgoed. Het budget voor restauratiesubsidies is deze collegeperiode flink verhoogd: in totaal verdeelde de Provincie 3,2 miljoen euro over vijftien projecten verspreid over de provincie. Een van de grootste ontvangers is de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, waarvoor €393.416 beschikbaar is gesteld.
7 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
1 dag geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
1 dag geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
2 dagen geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
2 dagen geleden