Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlogsgravenstichting start 75-jarig jubileum op ereveld Loenen

Oorlogsgravenstichting start 75-jarig jubileum op ereveld Loenen

LOENEN (ANP) - De Oorlogsgravenstichting herdenkt zaterdag haar 75-jarig bestaan op het Nationaal Ereveld in Loenen (Gelderland). De stichting, die kort na de Tweede Wereldoorlog werd opgericht, beheert op dit moment ruim 50.000 graven van Nederlandse oorlogsslachtoffers over de hele wereld. Bij de Oorlogsgravenstichting staan 180.000 Nederlandse oorlogsslachtoffers geregistreerd.

Omdat Nederland niet actief had meegevochten in de Eerste Wereldoorlog was er, anders dan in andere Europese landen, na de Tweede Wereldoorlog geen organisatie om graven van gevallen Nederlanders te verzorgen. Over de hele wereld verspreid ging het toen om meer dan 10.000 rustplaatsen. In 1946 werd de Oorlogsgravenstichting opgericht, die tot 1952 aan het zoeken was naar gegevens van Nederlandse graven. Tegenwoordig worden op de erevelden ook slachtoffers begraven van oorlogen en missies na de Tweede Wereldoorlog. In Loenen is ook een ereveld voor veteranen.

Het ereveld op de Grebbeberg in Rhenen was de eerste oorlogsbegraafplaats van Nederland. Hier rusten de militairen die in de begindagen van de Tweede Wereldoorlog sneuvelden. De Oorlogsgravenstichting beheert graven op tientallen erevelden. Die liggen niet alleen in Nederland maar ook in onder andere voormalig Nederlands-Indië, Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Australië en de Verenigde Staten.

Meer uit Binnenland

Politie krijgt meerdere aangiftes van boekbekogelingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie Midden-Nederland heeft twee aangiftes gekregen van een bekogeling met een boek in Utrecht. Dat bevestigt een politiewoordvoerder na een bericht van RTV Utrecht. Een van de aangiftes werd zondagavond gedaan door journalist Mischa Blok. Zij werd door twee jongens bekogeld met een bundel verzamelde werken van Charles Bukowski.

1 uur geleden
Vogelgriep op vleeskuikenbedrijf Holwierde, kuikens worden gedood

HOLWIERDE (ANP) - Op een vleeskuikenbedrijf in de Groningse plaats Holwierde is vogelgriep vastgesteld. Om te voorkomen dat het virus zich verder verspreidt, heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) besloten dat circa 48.000 kuikens worden gedood. Binnen een straal van 10 kilometer geldt per direct een vervoersverbod voor vogels en eieren.

1 uur geleden
Den Haag komt met meldpunt voor onveilige plekken

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft een meldpunt gecreëerd waar mensen melding kunnen maken van onveilige plekken. Experts bekijken de locaties vervolgens om vast te stellen welke maatregelen er nodig zijn om het gevoel van veiligheid te verbeteren.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel hele weekend onder grens gebleven

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben het hele weekend minder dan 2000 asielzoekers overnacht. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hoeft daarom geen nieuwe dwangsom te betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Het aantal asielzoekers in het centrum is nu vier dagen op rij onder de afgesproken limiet gebleven.

2 uur geleden
Ludieke actie Henk Schiffmacher na vondst 17e-eeuwse tatoeage

AMSTERDAM (ANP) - Meestertatoeëerder Henk Schiffmacher gaat gratis een historische tattoo zetten bij vijf bezoekers van een pas ontdekte tatoeage op een zeventiende-eeuws schilderij. Dat heeft hij maandag bekendgemaakt bij de presentatie van deze ontdekking in Huis Willet-Holthuysen in Amsterdam.

3 uur geleden
Veiligheidsberaad: nu geen grip op 'dreigingen van vandaag'

ARNHEM (ANP) - Het huidige stelsel van crisisbeheersing en brandweerzorg is niet ingericht op de dreigingen van vandaag. Daarvoor waarschuwt het Veiligheidsberaad in een brief aan informateur Sybrand Buma, D66-leider Rob Jetten en CDA-voorman Henri Bontenbal, die maandag ook wordt verstuurd naar alle fractievoorzitters in de Tweede Kamer. Volgens het samenwerkingsverband van de 25 veiligheidsregio's in Nederland is niet duidelijk wie verantwoordelijk is bij incidenten die meerdere regio's tegelijk raken.

5 uur geleden
Rode Kruis opent giro 7244 om gewapende conflicten in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie het Rode Kruis opent gironummer 7244 om het "historisch hoge aantal conflicten in de wereld". Er is volgens de hulporganisatie een recordaantal mensen in nood in onder meer Gaza, Soedan en Oekraïne, maar ook Mali, Ethiopië en Syrië.

7 uur geleden