
Oorlogsfilm maakt indruk op Kapelse jeugd
KAPELLE – Het 4 Mei Comité Kapelle hield maandag verschillende activiteiten om 75 jaar vrijheid in de gemeente te vieren. Daarbij betrok het ook de basisscholen in de gemeente. De jongere generatie herdacht de 75-jarige bevrijding met een lunch en film. Die maakte indruk op de jonge kijkers.
Leden van het 4 Mei Comité brachten de lunch naar de basisscholen in een legervoertuig uit de Tweede Wereldoorlog. Alle klassen kregen tijdens de lunch bezoek van één van de wethouders van de gemeente Kapelle of de burgemeester. Zij gingen met de leerlingen in gesprek over het thema Vrijheid. Burgemeester Huub Hieltjes en wethouder Siwart Mackintosh bezochten de scholen in Wemeldinge, terwijl wethouder Jon Herselman in gesprek ging met kinderen van basisschool De Linge in Kapelle.
Impact
Wethouder Annebeth Evertz bezocht basisschool ’t Honk. Bij aankomst stonden alle leerlingen haar op het balkon van de school op te wachten. Vervolgens deelde Evertz aan de kinderen van groep acht lunchpakketjes uit. Onder het eten van de maaltijd keken de scholieren met haar naar de film ‘Cinderella on the left’. Hierin staat de rol van de Canadezen tijdens de Slag om de Schelde centraal. Evertz vindt de organisatie van de lunch en het vertonen van de film op de basisscholen een goed idee. ‘’De jongere generatie moet ook weten welke impact de Tweede Wereldoorlog in Kapelle had. Leven in vrijheid is geen vanzelfsprekendheid. Het is goed om met hen over dit thema na te denken.’’
Wapens
De scholieren van ’t Honk genoten van het gezamenlijke eten. De film maakte indruk op de toekomstige brugpiepers. ‘’Je zag mensen letterlijk sterven’’, vertelt de twaalfjarige Sem. ‘’Echt superschokkend.’’ Zijn klasgenoot Ylaisah is het met hem eens. Ze verbaast zich ook over de gebruikte wapens in de film. ‘’Dat je met zulke apparaten mensen doodschiet. Echt bizar.’’
Derde Wereldoorlog
De leerlingen van groep acht hebben al vaker stilgestaan bij de bevrijding van Kapelle, vertellen ze, met name in groep zeven. ‘’Dat was ons oorlogsjaar’’, legt Teun (11) uit. ‘’We kregen toen een rondleiding door het oorlogsmuseum en mijn oma kwam naar school om te vertellen over de Tweede Wereldoorlog. Dat was heel interessant.’’ Sem, Ylaisah en Teun zijn heel blij dat ze in een vrij land leven. De scholieren hopen dat dat voor de toekomst zo blijft. ‘’Wie weet breekt er nog wel een Derde Wereldoorlog uit”, zegt Sem. ‘’Met Trump aan de macht in Amerika is dat best mogelijk.”
Oorlogsmuseum
Naast de jongere generatie van de gemeente Kapelle herdachten ook de volwassen inwoners vorige week maandag de bevrijding. Bezoekers keken ’s middags en ’s avonds in het oorlogsmuseum Vitality aan de Vroonlandseweg in Kapelle naar een film over de bevrijding van Zeeland, 75 jaar geleden. Voor de viering van de bevrijding en de herdenking van de Slag om de Schelde bood het oorlogsmuseum een speciaal programma aan.
Meer uit Reimerswaal
KRABBENDIJKE- Meerdere politie-eenheden zijn zondagmiddag ingezet voor een een vechtpartij op NS-station Krabbendijke aan de Spoorlaan. Hier had een ruzie plaatsgevonden waarbij ook gevochten was. Niemand raakte gewond. Het is dit weekend al meerdere keren onrustig geweest in het dorp.
8 uur geledenIn het verleden was een bevalling niet zonder risico. Eeuwenlang was het sterftecijfer bij moeder en kind erg hoog. Bij de bevalling speelde de verloskundige, vroeger vroedvrouw genoemd, een belangrijke rol. Alleen wanneer zij volkomen machteloos stond, werd de hulp van een 'heel- en vroedmeester' ingeroepen. Iemand die een opleiding aan de 'Klinische School' had gevolgd, en alleen hij mocht gebruik maken van instrumenten, zoals een verlostang.
1 dag geledenKRABBENDIJKE - De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) heeft afgelopen week twee explosieven tot ontploffing gebracht op het strand bij Krabbendijke. De explosieven werden ontdekt tijdens het zeven van zand. Als gevolg hiervan zijn de werkzaamheden in Krabbendijke en deels ook in Yerseke, waar het zand vandaan kwam, tijdelijk stilgelegd.
1 dag geledenKRUININGEN - De Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten de subsidieregeling voor wolfwerende maatregelen opnieuw beschikbaar te stellen. Maar deze keer enkel voor de gemeenten Reimerswaal en Tholen. Het besluit volgt op aanbeveling van de adviescommissie 'Wolf in Zeeland', die zich onlangs uitsprak over de wolvenaanvallen in deze regio's.
2 dagen geledenKRUININGEN/KAPELLE - Het weekeinde verloopt qua weer relatief rustig, verwacht weerbureau Weeronline. 'Er staat weinig wind en neerslag van betekenis staat ook niet op het programma. Beide dagen verlopen overwegend droog met een mix van wolken en zon.'
2 dagen geledenKRABBENDIJKE/OUD-VOSSEMEER - Een 22-jarige man uit Oud-Vossemeer blijft langer in voorlopige hechtenis. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van poging tot doodslag, bedreiging en mishandeling. Hij zou een vuurwapen hebben gericht op een jonge vrouw in Krabbendijke. Een kogel raakte daarbij haar hoofd.
3 dagen geledenKRUININGEN - Vrijdag is het Warme Truiendag. Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden organiseert dan de Muts op - Muts af klimaat- en energiequiz voor groep 6, 7 en 8 van verschillende basisscholen.
3 dagen geleden