Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlog Oekraïne biedt ook mogelijkheden voor economie Rotterdam

Oorlog Oekraïne biedt ook mogelijkheden voor economie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in Oekraïne veroorzaakt onzekerheid en onverwachte problemen voor de Rotterdamse economie, maar biedt ook mogelijkheden. Dit omdat de Europese wens om niet meer afhankelijk te zijn van Russisch gas de energietransitie kan doen versnellen, is te lezen in de Economische Verkenningen Rotterdam 2022 (EVR).

Uit onderzoek van de Erasmus Universiteit komt naar voren dat de stad en havenregio kansrijk zijn om leidend te worden in Europa in de duurzame economie. "Investeren in een goed geschoolde beroepsbevolking en het aanpakken van de krapte op de arbeidsmarkt is hierbij wel cruciaal", waarschuwt Erasmus in de EVR.

Rotterdam denkt dat de economie van de stad en de regio Rijnmond dit jaar met 3,5 procent groeit, de werkloosheid daalt en de bedrijvigheid toeneemt. Het groeicijfer komt overeen met het landelijk gemiddelde, en brengt de economie van de regio terug naar het niveau van voor de coronacrisis.

Uitdagingen

Toch zijn er genoeg uitdagingen, zoals personeelstekorten door de aanhoudende coronapandemie en de oplopende inflatie. Ook de beschikbare ruimte voor nieuwe bedrijven is schaars. Door de oplopende energietarieven en kostenstijging van eerste levensbehoeften, zoals granen, zal de hoge inflatie aanhouden. Dit zet naar verwachting een rem op de investeringen van bedrijven en op de bestedingen van consumenten en dat zal de economische groei beperken. Met name voor inwoners met lagere inkomens zullen deze prijsverhogingen hard aankomen.

Stad en regio hebben zich volgens wethouder Roos Vermeij (Economie) aardig door de coronacrisis gebokst. "Twee jaar geleden presenteerden we mooie economische cijfers, en kregen we ineens te maken met corona. We weten niet welke impact de oorlog in Oekraïne precies zal hebben en we zullen ons opnieuw schrap moeten zetten. Het wordt zwaar. Maar de bewezen weerbaarheid van onze economie is bemoedigend: Rotterdam toont zich op zijn sterkst als het tij tegenzit."

Meer uit Financieel

Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam komt in Duitse handen

ALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.

22 minuten geleden
Handelschef: gesprek EU-handelsministers en VS is graadmeter

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandag hebben met de EU-handelsministers in Brussel, is een soort politieke "graadmeter voor de verhoudingen tussen de EU en de VS". Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de vergadering met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

1 uur geleden
Truckbouwers mogelijk nog miljarden kwijt aan claims kartelschade

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.

3 uur geleden
AEX-index veert licht op na herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.

3 uur geleden
Wingtech wil voorstel Nexperia Nederland voor herstel controle

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.

4 uur geleden
Consumentenbond maakt afspraken met supers over kassabonfouten

DEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.

4 uur geleden
Mijnbouwer BHP stopt nieuwe poging om Anglo over te nemen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.

5 uur geleden