Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlog Oekraïne biedt ook mogelijkheden voor economie Rotterdam

Oorlog Oekraïne biedt ook mogelijkheden voor economie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in Oekraïne veroorzaakt onzekerheid en onverwachte problemen voor de Rotterdamse economie, maar biedt ook mogelijkheden. Dit omdat de Europese wens om niet meer afhankelijk te zijn van Russisch gas de energietransitie kan doen versnellen, is te lezen in de Economische Verkenningen Rotterdam 2022 (EVR).

Uit onderzoek van de Erasmus Universiteit komt naar voren dat de stad en havenregio kansrijk zijn om leidend te worden in Europa in de duurzame economie. "Investeren in een goed geschoolde beroepsbevolking en het aanpakken van de krapte op de arbeidsmarkt is hierbij wel cruciaal", waarschuwt Erasmus in de EVR.

Rotterdam denkt dat de economie van de stad en de regio Rijnmond dit jaar met 3,5 procent groeit, de werkloosheid daalt en de bedrijvigheid toeneemt. Het groeicijfer komt overeen met het landelijk gemiddelde, en brengt de economie van de regio terug naar het niveau van voor de coronacrisis.

Uitdagingen

Toch zijn er genoeg uitdagingen, zoals personeelstekorten door de aanhoudende coronapandemie en de oplopende inflatie. Ook de beschikbare ruimte voor nieuwe bedrijven is schaars. Door de oplopende energietarieven en kostenstijging van eerste levensbehoeften, zoals granen, zal de hoge inflatie aanhouden. Dit zet naar verwachting een rem op de investeringen van bedrijven en op de bestedingen van consumenten en dat zal de economische groei beperken. Met name voor inwoners met lagere inkomens zullen deze prijsverhogingen hard aankomen.

Stad en regio hebben zich volgens wethouder Roos Vermeij (Economie) aardig door de coronacrisis gebokst. "Twee jaar geleden presenteerden we mooie economische cijfers, en kregen we ineens te maken met corona. We weten niet welke impact de oorlog in Oekraïne precies zal hebben en we zullen ons opnieuw schrap moeten zetten. Het wordt zwaar. Maar de bewezen weerbaarheid van onze economie is bemoedigend: Rotterdam toont zich op zijn sterkst als het tij tegenzit."

Meer uit Financieel

WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

22 minuten geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

2 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

3 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

4 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

5 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

6 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

6 uur geleden