Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oomen denkt in Giro vooral aan klassement kopman Kelderman

Oomen denkt in Giro vooral aan klassement kopman Kelderman

PALERMO (ANP) - Ze waren de aanvallers in de Tour de France, de wielrenners van Sunweb. "Inspirerend", noemde Wilco Kelderman het optreden van zijn teamgenoten in Frankrijk. Met ploeggenoot Sam Oomen legde hij vrijdag uit dat de tactiek in de Giro d'Italia, die zaterdag op Sicilië begint, anders zal zijn. Alles draait om een goed klassement voor de kopman, die de top vijf "en misschien wel een plek op het podium" ambieert. Ook Oomen maakt zich daar ondergeschikt aan.

De 25-jarige Oomen eindigde in 2018 al als negende in de Giro, maar kende het jaar erna alleen maar tegenslag. Na een operatie aan een beknelde liesslagader voelde hij zich een tijdje geen wielrenner meer. "Dat is terug, maar waar ik nu sta is moeilijk te zeggen. Ik focus me hier in ieder geval op het bijstaan van Wilco. Hij is de man voor het klassement."

Kelderman (29) voelt zich goed, meldde hij vrijdag in Palermo. De resultaten na de coronapauze zijn veelbelovend. Half september sloot hij Tirreno-Adriatico af als vierde. De in Barneveld opgegroeide renner gold ooit als dé belofte voor de grote rondes maar kon die status, mede door pech en blessures, later maar af en toe waarmaken. De vierde plaats in de Ronde van Spanje van 2017 toont aan wat er mogelijk is als alles meezit. "Ik voel me zeker op dat niveau. Ik ga voor een top 5-notering, misschien zelfs voor een podiumplaats. Het hangt af van de laatste week met een paar superzware ritten."

Voorbereiding

Kelderman, die na dit seizoen vertrekt naar Bora-hansgrohe, verbleef afgelopen zomer lang op hoogte in het Oostenrijkse Kühtai, verkende tussendoor etappes van de Giro in Noord-Italië en reed behalve de Tirreno ook de Ronde van Polen (7e) en de Ronde van Lombardije (19e). "Het is de perfecte voorbereiding geweest. Nu moet blijken waar ik sta tussen mannen als Geraint Thomas, Simon Yates en Jakob Fuglsang. Die eerste twee klimmen iets beter, we gaan het zien. Ik focus vooral op mezelf en dan zien we in de laatste week wel wat mogelijk is."

Daarbij heeft hij de onvoorwaardelijke steun van Oomen, die als helper van Tom Dumoulin in 2018 in de top 10 belandde. De Tilburger denkt na een moeilijk jaar weer redelijk op niveau te zitten. "Fysiek zat ik snel weer op 90 procent, maar die laatste 10 procent zijn het zwaarst. Ik heb tijd nodig, wedstrijden vooral, om in topvorm te komen. Het voelt soms weer een beetje als mijn eerste jaar als prof. Dat WK vorige week, een wedstrijd van zeven uur, dat had ik twee jaar niet meegemaakt. Mijn tank was leeg na zes uur."

Meer uit Sport

Wielerlegende Merckx denkt dat Pogačar Tourrecord gaat verbreken

PARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.

22 minuten geleden
Verstappen door straffen Hamilton en Antonelli naar vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.

14 uur geleden
PSV in oefenwedstrijd tegen Villarreal hard onderuit

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.

14 uur geleden
Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

15 uur geleden
Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

15 uur geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

15 uur geleden
Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

16 uur geleden