Ook Van Gogh, Rembrandt en Bruegel te zien in voormalige Hermitage
AMSTERDAM (ANP) - Na Het melkmeisje van Vermeer is achtereenvolgens werk te zien van Vincent van Gogh, Rembrandt van Rijn en Pieter Bruegel de Oude in de voormalige Hermitage. Het gaat om Het Gele Huis (De straat) uit 1888 van Van Gogh, het laatste Zelfportret (1669) van Rembrandt en De toren van Babel (circa 1560) van Bruegel.
Het Van Gogh Museum, het Mauritshuis en Museum Boijmans Van Beuningen stellen de werken beschikbaar en volgen daarmee het voorbeeld van het Rijksmuseum. Dat leende bij hoge uitzondering Het melkmeisje uit, nadat het museum aan de Amstel onlangs de banden met het Russische staatsmuseum heeft verbroken vanwege de oorlog in Oekraïne. Het beroemde werk van Johannes Vermeer uit circa 1660 was de eerste in de serie Dutch Heritage Amsterdam, die nog tot en met de zomer doorloopt. Volgens een woordvoerster van het museum trok het topstuk tot nu toe een kleine 10.000 bezoekers.
Na Het melkmeisje, dat nog tot en met zondag is te zien, volgt Het Gele Huis vanaf 17 mei tot en met 26 juni. Emilie Gordenker, directeur van het Van Gogh Museum, is verheugd hiermee steun te kunnen bieden in deze uitzonderlijke situatie. "We hopen dat het schilderij op haar tijdelijke nieuwe plek een inspiratie kan zijn in roerige tijden. "
Van 28 juni tot en met 24 juli komt het Zelfportret van Rembrandt naar Amsterdam, volgens het Mauritshuis "een van de hoogtepunten in de collectie". In de maand augustus, van 2 tot en met 28, volgt De toren van Babel uit Museum Boijmans Van Beuningen. "Deze bruikleen is heel speciaal, want dit wereldberoemde topstuk uit de Rotterdamse collectie wordt nooit uitgeleend, of alleen bij hoge uitzondering, zoals nu bijvoorbeeld", aldus museumdirecteur Sjarel Ex.
Het museum aan de Amstel, zoals het zich nu noemt, werkt op dit moment aan plannen voor de toekomst. Komende zomer wordt meer bekend over de najaarsprogrammering.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.
10 uur geleden