Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond
MADRID (ANP) - Ook sponsoren van het Spaanse vrouwenelftal hebben zich uitgesproken tegen voetbalbaas Luis Rubiales. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond wil van geen wijken weten, ondanks de oproep tot zijn vertrek nadat hij international Jenni Hermoso op de mond had gekust. Een aantal grote Spaanse bedrijven voegt zich nu bij die critici.
De voorzitter kuste Hermoso op de mond na de door Spanje gewonnen WK-finale in Sydney. Luchtvaartmaatschappij Iberia, sponsor van de Spaanse voetbalfederatie, sprak zich dagen later uit over het gedrag van Rubiales. "Als er dingen gebeuren die geen plaats hebben in ontwikkelde, moderne en gelijkwaardige maatschappijen zoals Spanje, steunt Iberia de noodzakelijke stappen die moeten worden gezet om de rechten en waardigheid van sporters te bewaken."
Opticiensketen Multiópticas spreekt in een verklaring op social media van "een incident dat de beeldvorming rond de sportieve prestaties van het vrouwenelftal bezoedelt". Het bedrijf, dat partner is van het Spaanse mannenelftal, staat dan ook achter de schorsing van Rubiales als bondsvoorzitter. "We vinden het zeer belangrijk herhaling van dit soort daden te voorkomen."
Bierbrouwer Cervezas
Energiebedrijf Iberdrola zei tegen Spaanse media aan de zijde van de sportvrouwen te blijven staan. Het concern is een van de belangrijkste sponsoren van het elftal dat vorige week wereldkampioen werd in Sydney. Iedere daad die ingaat tegen de rechten en gelijkwaardigheid van vrouwen "hoort niet thuis in de sportwereld of maatschappij".
Ook bierbrouwer Cervezas Victoria zegt volledig achter de speelsters te staan. "We willen eerst nogmaals onze felicitaties uitspreken aan het vrouwenteam voor hun fantastische overwinning", liet de officiële bierpartner van het elftal weten aan het Spaanse persbureau EFE. "Wat betreft recente ontwikkelingen bij de Spaanse voetbalbond, betreurt Victoria de ontstane controverse ten zeerste en spreken we onze volledige steun uit voor de speelsters." De voetbalsters verklaarden eerder deze week niet meer te spelen zolang Rubiales in functie blijft.
Schorsing door FIFA
Rubiales zei vrijdag dat hij niet van plan is om op te stappen. Hij beweerde ook dat hij de kus met wederzijdse instemming gaf, iets wat Hermoso meteen tegensprak. De tuchtcommissie van de FIFA heeft de voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van de resultaten van een onderzoek naar hem.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
4 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
8 uur geleden