Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond

Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond

MADRID (ANP) - Ook sponsoren van het Spaanse vrouwenelftal hebben zich uitgesproken tegen voetbalbaas Luis Rubiales. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond wil van geen wijken weten, ondanks de oproep tot zijn vertrek nadat hij international Jenni Hermoso op de mond had gekust. Een aantal grote Spaanse bedrijven voegt zich nu bij die critici.

De voorzitter kuste Hermoso op de mond na de door Spanje gewonnen WK-finale in Sydney. Luchtvaartmaatschappij Iberia, sponsor van de Spaanse voetbalfederatie, sprak zich dagen later uit over het gedrag van Rubiales. "Als er dingen gebeuren die geen plaats hebben in ontwikkelde, moderne en gelijkwaardige maatschappijen zoals Spanje, steunt Iberia de noodzakelijke stappen die moeten worden gezet om de rechten en waardigheid van sporters te bewaken."

Opticiensketen Multiópticas spreekt in een verklaring op social media van "een incident dat de beeldvorming rond de sportieve prestaties van het vrouwenelftal bezoedelt". Het bedrijf, dat partner is van het Spaanse mannenelftal, staat dan ook achter de schorsing van Rubiales als bondsvoorzitter. "We vinden het zeer belangrijk herhaling van dit soort daden te voorkomen."

Bierbrouwer Cervezas

Energiebedrijf Iberdrola zei tegen Spaanse media aan de zijde van de sportvrouwen te blijven staan. Het concern is een van de belangrijkste sponsoren van het elftal dat vorige week wereldkampioen werd in Sydney. Iedere daad die ingaat tegen de rechten en gelijkwaardigheid van vrouwen "hoort niet thuis in de sportwereld of maatschappij".

Ook bierbrouwer Cervezas Victoria zegt volledig achter de speelsters te staan. "We willen eerst nogmaals onze felicitaties uitspreken aan het vrouwenteam voor hun fantastische overwinning", liet de officiële bierpartner van het elftal weten aan het Spaanse persbureau EFE. "Wat betreft recente ontwikkelingen bij de Spaanse voetbalbond, betreurt Victoria de ontstane controverse ten zeerste en spreken we onze volledige steun uit voor de speelsters." De voetbalsters verklaarden eerder deze week niet meer te spelen zolang Rubiales in functie blijft.

Schorsing door FIFA

Rubiales zei vrijdag dat hij niet van plan is om op te stappen. Hij beweerde ook dat hij de kus met wederzijdse instemming gaf, iets wat Hermoso meteen tegensprak. De tuchtcommissie van de FIFA heeft de voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van de resultaten van een onderzoek naar hem.

Meer uit Financieel

Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

11 minuten geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

30 minuten geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

30 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

1 uur geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

1 uur geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

2 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

2 uur geleden