Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond

Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond

MADRID (ANP) - Ook sponsoren van het Spaanse vrouwenelftal hebben zich uitgesproken tegen voetbalbaas Luis Rubiales. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond wil van geen wijken weten, ondanks de oproep tot zijn vertrek nadat hij international Jenni Hermoso op de mond had gekust. Een aantal grote Spaanse bedrijven voegt zich nu bij die critici.

De voorzitter kuste Hermoso op de mond na de door Spanje gewonnen WK-finale in Sydney. Luchtvaartmaatschappij Iberia, sponsor van de Spaanse voetbalfederatie, sprak zich dagen later uit over het gedrag van Rubiales. "Als er dingen gebeuren die geen plaats hebben in ontwikkelde, moderne en gelijkwaardige maatschappijen zoals Spanje, steunt Iberia de noodzakelijke stappen die moeten worden gezet om de rechten en waardigheid van sporters te bewaken."

Opticiensketen Multiópticas spreekt in een verklaring op social media van "een incident dat de beeldvorming rond de sportieve prestaties van het vrouwenelftal bezoedelt". Het bedrijf, dat partner is van het Spaanse mannenelftal, staat dan ook achter de schorsing van Rubiales als bondsvoorzitter. "We vinden het zeer belangrijk herhaling van dit soort daden te voorkomen."

Bierbrouwer Cervezas

Energiebedrijf Iberdrola zei tegen Spaanse media aan de zijde van de sportvrouwen te blijven staan. Het concern is een van de belangrijkste sponsoren van het elftal dat vorige week wereldkampioen werd in Sydney. Iedere daad die ingaat tegen de rechten en gelijkwaardigheid van vrouwen "hoort niet thuis in de sportwereld of maatschappij".

Ook bierbrouwer Cervezas Victoria zegt volledig achter de speelsters te staan. "We willen eerst nogmaals onze felicitaties uitspreken aan het vrouwenteam voor hun fantastische overwinning", liet de officiële bierpartner van het elftal weten aan het Spaanse persbureau EFE. "Wat betreft recente ontwikkelingen bij de Spaanse voetbalbond, betreurt Victoria de ontstane controverse ten zeerste en spreken we onze volledige steun uit voor de speelsters." De voetbalsters verklaarden eerder deze week niet meer te spelen zolang Rubiales in functie blijft.

Schorsing door FIFA

Rubiales zei vrijdag dat hij niet van plan is om op te stappen. Hij beweerde ook dat hij de kus met wederzijdse instemming gaf, iets wat Hermoso meteen tegensprak. De tuchtcommissie van de FIFA heeft de voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van de resultaten van een onderzoek naar hem.

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

14 minuten geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

35 minuten geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

2 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

3 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

5 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

5 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

6 uur geleden