Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond

Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond

MADRID (ANP) - Ook sponsoren van het Spaanse vrouwenelftal hebben zich uitgesproken tegen voetbalbaas Luis Rubiales. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond wil van geen wijken weten, ondanks de oproep tot zijn vertrek nadat hij international Jenni Hermoso op de mond had gekust. Een aantal grote Spaanse bedrijven voegt zich nu bij die critici.

De voorzitter kuste Hermoso op de mond na de door Spanje gewonnen WK-finale in Sydney. Luchtvaartmaatschappij Iberia, sponsor van de Spaanse voetbalfederatie, sprak zich dagen later uit over het gedrag van Rubiales. "Als er dingen gebeuren die geen plaats hebben in ontwikkelde, moderne en gelijkwaardige maatschappijen zoals Spanje, steunt Iberia de noodzakelijke stappen die moeten worden gezet om de rechten en waardigheid van sporters te bewaken."

Opticiensketen Multiópticas spreekt in een verklaring op social media van "een incident dat de beeldvorming rond de sportieve prestaties van het vrouwenelftal bezoedelt". Het bedrijf, dat partner is van het Spaanse mannenelftal, staat dan ook achter de schorsing van Rubiales als bondsvoorzitter. "We vinden het zeer belangrijk herhaling van dit soort daden te voorkomen."

Bierbrouwer Cervezas

Energiebedrijf Iberdrola zei tegen Spaanse media aan de zijde van de sportvrouwen te blijven staan. Het concern is een van de belangrijkste sponsoren van het elftal dat vorige week wereldkampioen werd in Sydney. Iedere daad die ingaat tegen de rechten en gelijkwaardigheid van vrouwen "hoort niet thuis in de sportwereld of maatschappij".

Ook bierbrouwer Cervezas Victoria zegt volledig achter de speelsters te staan. "We willen eerst nogmaals onze felicitaties uitspreken aan het vrouwenteam voor hun fantastische overwinning", liet de officiële bierpartner van het elftal weten aan het Spaanse persbureau EFE. "Wat betreft recente ontwikkelingen bij de Spaanse voetbalbond, betreurt Victoria de ontstane controverse ten zeerste en spreken we onze volledige steun uit voor de speelsters." De voetbalsters verklaarden eerder deze week niet meer te spelen zolang Rubiales in functie blijft.

Schorsing door FIFA

Rubiales zei vrijdag dat hij niet van plan is om op te stappen. Hij beweerde ook dat hij de kus met wederzijdse instemming gaf, iets wat Hermoso meteen tegensprak. De tuchtcommissie van de FIFA heeft de voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van de resultaten van een onderzoek naar hem.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

4 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

5 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

6 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

9 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

9 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

9 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

11 uur geleden