Ook Spaanse bedrijfsleven keert zich tegen voorzitter voetbalbond
MADRID (ANP) - Ook sponsoren van het Spaanse vrouwenelftal hebben zich uitgesproken tegen voetbalbaas Luis Rubiales. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond wil van geen wijken weten, ondanks de oproep tot zijn vertrek nadat hij international Jenni Hermoso op de mond had gekust. Een aantal grote Spaanse bedrijven voegt zich nu bij die critici.
De voorzitter kuste Hermoso op de mond na de door Spanje gewonnen WK-finale in Sydney. Luchtvaartmaatschappij Iberia, sponsor van de Spaanse voetbalfederatie, sprak zich dagen later uit over het gedrag van Rubiales. "Als er dingen gebeuren die geen plaats hebben in ontwikkelde, moderne en gelijkwaardige maatschappijen zoals Spanje, steunt Iberia de noodzakelijke stappen die moeten worden gezet om de rechten en waardigheid van sporters te bewaken."
Opticiensketen Multiópticas spreekt in een verklaring op social media van "een incident dat de beeldvorming rond de sportieve prestaties van het vrouwenelftal bezoedelt". Het bedrijf, dat partner is van het Spaanse mannenelftal, staat dan ook achter de schorsing van Rubiales als bondsvoorzitter. "We vinden het zeer belangrijk herhaling van dit soort daden te voorkomen."
Bierbrouwer Cervezas
Energiebedrijf Iberdrola zei tegen Spaanse media aan de zijde van de sportvrouwen te blijven staan. Het concern is een van de belangrijkste sponsoren van het elftal dat vorige week wereldkampioen werd in Sydney. Iedere daad die ingaat tegen de rechten en gelijkwaardigheid van vrouwen "hoort niet thuis in de sportwereld of maatschappij".
Ook bierbrouwer Cervezas Victoria zegt volledig achter de speelsters te staan. "We willen eerst nogmaals onze felicitaties uitspreken aan het vrouwenteam voor hun fantastische overwinning", liet de officiële bierpartner van het elftal weten aan het Spaanse persbureau EFE. "Wat betreft recente ontwikkelingen bij de Spaanse voetbalbond, betreurt Victoria de ontstane controverse ten zeerste en spreken we onze volledige steun uit voor de speelsters." De voetbalsters verklaarden eerder deze week niet meer te spelen zolang Rubiales in functie blijft.
Schorsing door FIFA
Rubiales zei vrijdag dat hij niet van plan is om op te stappen. Hij beweerde ook dat hij de kus met wederzijdse instemming gaf, iets wat Hermoso meteen tegensprak. De tuchtcommissie van de FIFA heeft de voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van de resultaten van een onderzoek naar hem.
Meer uit Financieel
PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
18 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
5 uur geleden