Ook senator en oud-partijbestuurder Van der Linden weg bij FVD
DEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerlid Lennart van der Linden heeft zijn Forum voor Democratie-lidmaatschap opgezegd. Hij stapt uit de partij en de senaatsfractie, maar blijft wel aan als Eerste Kamerlid. Dat zegt Van der Linden, die tot vorige week plaatsvervangend voorzitter was van FVD.
Van der Linden nam het voorzitterschap van FVD-leider Thierry Baudet de afgelopen weken over, omdat de partij in crisis verkeerde. Dit weekeinde heeft hij zijn mede-bestuurders een brief geschreven met daarin zijn "grieven" over de gang van zaken. Hierin kondigde hij ook aan zijn lidmaatschap op te zeggen.
Wel wil Van der Linden in de Eerste Kamer blijven, omdat hij nog steeds achter het partijprogramma van FVD staat. Daarnaast is het door alle verschuivingen allerminst zeker of er wel een opvolger voor hem zou zijn, omdat er mogelijk niemand meer op de FVD-lijst staat die in de senaat wil. Die kwestie heeft ook bijgedragen aan het besluit van Van der Linden om in de senaat te blijven. "Anders krijgen we straks de situatie dat een zetel in de senaat leeg blijft."
Of Van der Linden zich aansluit bij de afgesplitste FVD'ers in de senaat, die samen de fractie-Van Pareren vormen, moet nog blijken. De groep van oud-FVD'er Henk Otten zegt niet met Van der Linden in zee te willen gaan.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
20 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
23 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 dag geleden