Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook senator en oud-partijbestuurder Van der Linden weg bij FVD

Ook senator en oud-partijbestuurder Van der Linden weg bij FVD

DEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerlid Lennart van der Linden heeft zijn Forum voor Democratie-lidmaatschap opgezegd. Hij stapt uit de partij en de senaatsfractie, maar blijft wel aan als Eerste Kamerlid. Dat zegt Van der Linden, die tot vorige week plaatsvervangend voorzitter was van FVD.

Van der Linden nam het voorzitterschap van FVD-leider Thierry Baudet de afgelopen weken over, omdat de partij in crisis verkeerde. Dit weekeinde heeft hij zijn mede-bestuurders een brief geschreven met daarin zijn "grieven" over de gang van zaken. Hierin kondigde hij ook aan zijn lidmaatschap op te zeggen.

Wel wil Van der Linden in de Eerste Kamer blijven, omdat hij nog steeds achter het partijprogramma van FVD staat. Daarnaast is het door alle verschuivingen allerminst zeker of er wel een opvolger voor hem zou zijn, omdat er mogelijk niemand meer op de FVD-lijst staat die in de senaat wil. Die kwestie heeft ook bijgedragen aan het besluit van Van der Linden om in de senaat te blijven. "Anders krijgen we straks de situatie dat een zetel in de senaat leeg blijft."

Of Van der Linden zich aansluit bij de afgesplitste FVD'ers in de senaat, die samen de fractie-Van Pareren vormen, moet nog blijken. De groep van oud-FVD'er Henk Otten zegt niet met Van der Linden in zee te willen gaan.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

5 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

7 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

10 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

12 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

13 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

14 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden