Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Ryanair tegen staatslening voor Flybe gekant

Ook Ryanair tegen staatslening voor Flybe gekant

LONDEN (ANP) - Na luchtvaartconcern IAG heeft ook de Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair zijn bezwaren tegen de redding van Flybe geuit. Topman Michael O'Leary heeft in een open brief aan de Britse minister van Binnenlandse Zaken Sajid Javid gezegd dat de noodlening die de Britse overheid aan die luchtvaartmaatschappij verstrekt "duidelijk illegale staatssteun" is en dreigt met financiële stappen.

O'Leary vindt dat de redding concurrentieverstorend werkt. Het bedrijfsmodel van Flybe is volgens O'Leary niet houdbaar, wat volgens hem duidelijk wordt doordat de luchtvaartmaatschappij de afgelopen twintig jaar meerde keren in de financiële problemen is geraakt.

Dat Flybe de komende tijd geen Air Passenger Duty, een speciale belasting die op ieder vliegticket wordt geheven, hoeft af te dragen aan de Britse overheid steekt O'Leary ook. Hij wil dat alle luchtvaartmaatschappijen dezelfde vrijstelling krijgen.

IAG, het moederbedrijf van onder meer British Airways, heeft al een klacht ingediend bij de Europese Commissie. Topman Willie Walsh noemde de noodlening al "misbruik van publieke gelden".

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

2 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

2 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

4 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

5 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

6 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

7 uur geleden