Ook Ryanair tegen staatslening voor Flybe gekant
LONDEN (ANP) - Na luchtvaartconcern IAG heeft ook de Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair zijn bezwaren tegen de redding van Flybe geuit. Topman Michael O'Leary heeft in een open brief aan de Britse minister van Binnenlandse Zaken Sajid Javid gezegd dat de noodlening die de Britse overheid aan die luchtvaartmaatschappij verstrekt "duidelijk illegale staatssteun" is en dreigt met financiële stappen.
O'Leary vindt dat de redding concurrentieverstorend werkt. Het bedrijfsmodel van Flybe is volgens O'Leary niet houdbaar, wat volgens hem duidelijk wordt doordat de luchtvaartmaatschappij de afgelopen twintig jaar meerde keren in de financiële problemen is geraakt.
Dat Flybe de komende tijd geen Air Passenger Duty, een speciale belasting die op ieder vliegticket wordt geheven, hoeft af te dragen aan de Britse overheid steekt O'Leary ook. Hij wil dat alle luchtvaartmaatschappijen dezelfde vrijstelling krijgen.
IAG, het moederbedrijf van onder meer British Airways, heeft al een klacht ingediend bij de Europese Commissie. Topman Willie Walsh noemde de noodlening al "misbruik van publieke gelden".
Meer uit Financieel
ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.
25 minuten geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.
29 minuten geledenSAN JOSE (ANP/DPA) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla stopt met de productie van de Model S en Model X. Het bedrijf van Elon Musk wil zo ruimte vrijmaken voor de bouw van mensachtige robots.
36 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs zette donderdag de rally voort en bereikte een nieuw recordniveau. De opmars van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als veilige belegging wordt gezien, wordt aangewakkerd door een zwakkere Amerikaanse dollar en een vlucht van beleggers uit staatsobligaties en valuta. Ook zilver bereikte een nieuw record.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn kwartaalwinst flink opgevoerd, mede doordat de rentebaten weer een duidelijke toename lieten zien. Door dit resultaat is de jaarwinst over 2025 van het financiële concern bijna net zo hoog uitgekomen als een jaar eerder, ondanks de grote geopolitieke onrust.
1 uur geleden