Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Rotterdam heeft al jaren een bufferzone bij abortuskliniek

Ook Rotterdam heeft al jaren een bufferzone bij abortuskliniek

ROTTERDAM (ANP) - In navolging van Amsterdam zegt ook Rotterdam al geruime tijd een afscheiding tussen demonstranten en bezoekers van een abortuskliniek te hebben. "Rotterdam heeft al sinds 2016 een bufferzone", zegt de woordvoerster van burgemeester Ahmed Aboutaleb. "De demonstranten mogen niet direct voor de ingang van het gebouw, waar de abortuskliniek huisvest, demonstreren. Zij dienen aan de overzijde op het rode plein voor het gebouw plaats te nemen."

Eerder vrijdag meldde Amsterdam dat ook daar sprake van een bufferzone tussen demonstranten en bezoekers van een abortuskliniek, aldus burgemeester Femke Halsema in een reactie op ruim 6000 mails die deelnemers aan een actie van het Humanistisch Verbond (HV) verstuurden. Rotterdam ontving ruim 4700 brieven van deelnemers aan de actie van het HV.

In de mails riepen briefschrijvers negen burgemeesters op de bezoekers van abortusklinieken tegen intimidatie te beschermen en een zone bij de klinieken te maken waarin niet mag worden gedemonstreerd. Volgens het Humanistisch Verbond zijn daarover te weinig of geen regels in Almere, Amsterdam, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Enschede, Roermond, Rotterdam en Zwolle.

Demonstraties

In Amsterdam is er iedere maand een demonstratie bij de abortuskliniek aan de Sarphatistraat. De wet stelt dat demonstranten op hoor- en zichtafstand van het beoogde doel moeten kunnen demonstreren. Met de demonstranten is afgesproken dat zij aan de overkant van de straat mogen staan. "In die zin is er in Amsterdam dus al sprake van een bufferzone tussen demonstranten en de ingang van een kliniek", aldus Halsema.

Halsema benadrukt dat intimidatie te allen tijde onacceptabel is, "evenals het ongewenst aanspreken van de bezoekers van de kliniek". De gemeente houdt de situatie rond de kliniek samen met de politie actief in de gaten, aldus de burgemeester. Ook is er afgesproken dat de kliniek het meldt als er intimidatie of overlast is van een demonstratie. "Zover mij bekend, heeft de kliniek zich recentelijk niet bij ons gemeld", aldus Halsema.

Beperkt

Het Humanistisch Verbond vindt de bufferzone in Amsterdam te beperkt en noemt de actie een laatste redmiddel. "Al jaren demonstreren antiabortusactivisten bij de ingang van abortusklinieken. Ze vallen bezoekers lastig door ze vast te pakken of valse informatie te verstrekken. Deze intimidatie moet stoppen."

Inmiddels heeft ook de burgemeester van Eindhoven laten weten een bufferzone te gaan instellen.

Meer uit Binnenland

Politie ziet verband mishandeling Den Bosch en komst asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Een 41-jarige man uit Den Bosch is aangehouden voor de mishandeling van een vrouw op 14 juni. Ze werd die dag in de Brabantse stad door twee mannen klemgereden, mishandeld, toegeschreeuwd en bespoten met rode verf. Volgens de politie heeft het geweld tegen de vrouw te maken met uitingen rondom de komst van een opvang voor minderjarige asielzoekers in Engelen.

5 uur geleden
Veel boeren verwacht bij 'stikstofmars' woensdag in Drenthe

ASSEN (ANP) - Boeren in Drenthe zijn woensdag van plan bij alle twaalf gemeentehuizen in de provincie langs te gaan. Ze willen daar een brief aanbieden ter ondertekening, zeggen organisatoren. Die brieven willen ze vervolgens in de middag naar het provinciehuis in Assen brengen. Met deze zogenoemde 'stikstofmars' willen ze hun zorgen uiten over de stikstofvoorstellen van het kabinet.

5 uur geleden
Rijkswaterstaat: regen geeft verlichting, herstel duurt maanden

DEN HAAG (ANP) - De regen die de komende weken gaat vallen, geeft enige verlichting voor de droogte in Nederland, maar het herstel van de waterstand gaat nog maanden duren. Dat staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat.

7 uur geleden
OM eist tot ruim 2 jaar cel voor roven luxe tassen op straat

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tot 26 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen twee straatrovers uit Amsterdam en Diemen. Ze trokken in maart en april van dit jaar vanaf een fatbike luxegoederen uit de handen van hun nietsvermoedende slachtoffers. Ze hadden het onder meer voorzien op tassen van de merken Louis Vuitton, Chanel en Hermès van duizenden euro's.

8 uur geleden
Dode vrouw (19) in Heiloo en verdachte kenden elkaar

HEILOO (ANP) - De 19-jarige vrouw die zondagavond dood werd gevonden in Heiloo was een bekende van de verdachte. Dat meldt de politie dinsdag. Welke relatie zij tot elkaar hebben, wordt onderzocht.

8 uur geleden
Kranten in beroep tegen boetes om berichtgeving over Ozempic

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.

10 uur geleden
Algemeen directeur Drents Museum op non-actief

ASSEN (ANP) - Algemeen directeur Robert van Langh van het Drents Museum in Assen is op non-actief gesteld door de Raad van Toezicht (RvT) van het museum. Dat bevestigt een woordvoerder van de RvT. Ook loopt er een onafhankelijk onderzoek naar de werkcultuur binnen het museum.

10 uur geleden