Ook personeel frietfabriek van Aviko in Lomm legt werk neer
LOMM (ANP) - Medewerkers van aardappelverwerker Aviko in het Limburgse Lomm leggen ook het werk neer, meldt vakbond FNV. Ze volgen daarmee hun collega's in het Gelderse Steenderen, die woensdagavond al opnieuw in staking zijn gegaan. De machines in de frietfabriek in Lomm zijn donderdag om 06.00 uur uitgegaan en worden pas zondagmorgen weer opgestart.
Afgelopen weekend werd er al gestaakt bij de maker van onder meer diepvriesfriet en aardappelschijfjes. Volgens de bond heeft Aviko na die actie nog geen gehoor gegeven aan zijn eisen voor een nieuwe cao. Daarin moeten de salarissen met minstens 5,3 procent stijgen. Ook eisen de werknemers zogeheten automatische prijscompensatie, waarbij de lonen omhoog gaan als de boodschappen duurder worden.
"Voor de mensen in Lomm geldt hetzelfde als voor hun collega's: als Aviko niet wil bewegen dan doen zij dat ook niet meer", zegt FNV-bestuurder Robert Wonnink. Aviko vindt 4,5 procent erbij genoeg. Maar daarmee redden de mensen het niet, zegt de FNV. Ook vorig jaar moesten zij in staking komen om een goede loonsverhoging af te dwingen. Dat was de eerste staking ooit bij het aardappelverwerkende bedrijf. Die leverde 8 procent meer loon op.
Bij Aviko werken zo'n 2000 mensen, waarvan 500 in Steenderen en 160 in Lomm. Zo'n 700 werknemers vallen onder de cao. Aviko heeft verder nog een fabriek in Dronten. Het bedrijf is onderdeel van de agrarische coöperatie Royal Cosun.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het water uit de kraan wordt voor veel Nederlanders duurder in 2026. Meerdere drinkwaterbedrijven hebben hun tarieven voor volgend jaar bekendgemaakt. Ze verhogen de prijs voor het verbruik, en vaak ook de vaste prijs die klanten betalen voor hun wateraansluiting. Het extra geld zeggen ze nodig te hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen verbruik, klimaatverandering en vervuiling.
2 uur geledenHANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.
3 uur geleden