Ook pensioenfonds PME gaat Russische beleggingen verkopen
DEN HAAG (ANP) - Metaalfonds PME gaat al zijn beleggingen in Russische bedrijven verkopen. Het pensioenfonds veroordeelt de Russische inval in Oekraïne en leeft mee met alle mensen die erdoor worden getroffen. Eerder deden ambtenarenfonds ABP en het pensioenfonds voor bouwmedewerkers BpfBOUW al een dergelijke toezegging.
PME beheert de pensioenrechten van zo'n 630.000 (oud-)werknemers in de metaal en technologische industrie. Het heeft ongeveer 16,5 miljoen euro aan beleggingen in Russische bedrijven. Dat is 0,03 procent van de waarde van al zijn beleggingen. Het metaalfonds belegde naar eigen zeggen al lange tijd niet meer in Russische staatsobligaties en aandelen in Russische staatsbedrijven. Ook heeft het vorig jaar beleggingen in fossiele olie en gas afgebouwd, waaronder die in Rusland.
Overigens is het op dit moment niet mogelijk om belangen in Russische bedrijven van de hand te doen. Russische beurzen accepteren geen verkooporders van buitenlandse beleggers.
De Nederlandsche Bank meldde eerder dat Nederlandse pensioenfondsen ongeveer 5 miljard euro aan Russische aandelen en obligaties bezitten, ongeveer 0,3 procent van het totale pensioenvermogen. ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft ongeveer 520 miljoen euro aan beleggingen in Russische bedrijven.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
1 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs met plussen tot ruim 2 procent. Beleggers trokken zich op aan de forse koerswinsten in de Aziatische chipsector. AkzoNobel ging 3 procent omlaag na tegenvallende verkopen. De producent van verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa had last van "economische onzekerheid" in Noord-Amerika.
1 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.
2 uur geleden