Ook op Tholen wordt er steeds meer vlees gegeten
Theo Slager is eigenaar van familiebedrijf Slagerij Slager in Sint-Annaland. Het bedrijf is bestaat 150 jaar. De zaak wordt momenteel gerund door de vierde generatie. Theo merkt als geen ander dat er meer vlees wordt gegeten.
“De verkoop is behoorlijk gestegen”, zo vertelt de Stallandse slager. “De grotere stukken vlees zijn erg populair momenteel. Je kunt dan denken aan T-Bonesteak, Thoolse Chateaubriand, Ribeye, Pulled Pork etn ga zo maar door. Maar eigenlijk loopt alles wel goed: van varkenspootje tot varkenshaas.” Je zou het misschien niet verwachten, maar in de slagerswinkel zijn ook producten voor vegetariërs en veganisten te vinden. “Wij verkopen zeker ook vega-producten”, zegt Theo. “We laten iedereen graag vrij in wat ze eten. Als dat iemands keuze is respecteren we dat en zorgen ook voor hen voor een lekker aanbod.” Slager merkt dat ook onder de vleeseters meer aandacht is voor dierenwelzijn. “Mensen worden zich meer bewust van wat ze eten. Wij slachten en verwerken vee dat een goed leven en genoeg ruimte heeft gehad.” Slager weet waarover hij praat. “Wij kopen ons vee zelf in, transporteren het zelf, slachten en benen het zelf uit. We bewerken het tot ‘n superstukje vlees waar je de volledige keten van in de hand hebt. Daar zijn we trots op!”, zegt hij. Theo kan zelf dan ook zeker genieten van een goed stuk vlees. “Mijn favoriet? Een lekkere entrecote met een klein beetje vet van onder de grill. Heerlijk!”, besluit hij.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
18 uur geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
23 uur geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
1 dag geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
1 dag geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
2 dagen geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
2 dagen geleden