Ook op Tholen wordt er steeds meer vlees gegeten
Theo Slager is eigenaar van familiebedrijf Slagerij Slager in Sint-Annaland. Het bedrijf is bestaat 150 jaar. De zaak wordt momenteel gerund door de vierde generatie. Theo merkt als geen ander dat er meer vlees wordt gegeten.
“De verkoop is behoorlijk gestegen”, zo vertelt de Stallandse slager. “De grotere stukken vlees zijn erg populair momenteel. Je kunt dan denken aan T-Bonesteak, Thoolse Chateaubriand, Ribeye, Pulled Pork etn ga zo maar door. Maar eigenlijk loopt alles wel goed: van varkenspootje tot varkenshaas.” Je zou het misschien niet verwachten, maar in de slagerswinkel zijn ook producten voor vegetariërs en veganisten te vinden. “Wij verkopen zeker ook vega-producten”, zegt Theo. “We laten iedereen graag vrij in wat ze eten. Als dat iemands keuze is respecteren we dat en zorgen ook voor hen voor een lekker aanbod.” Slager merkt dat ook onder de vleeseters meer aandacht is voor dierenwelzijn. “Mensen worden zich meer bewust van wat ze eten. Wij slachten en verwerken vee dat een goed leven en genoeg ruimte heeft gehad.” Slager weet waarover hij praat. “Wij kopen ons vee zelf in, transporteren het zelf, slachten en benen het zelf uit. We bewerken het tot ‘n superstukje vlees waar je de volledige keten van in de hand hebt. Daar zijn we trots op!”, zegt hij. Theo kan zelf dan ook zeker genieten van een goed stuk vlees. “Mijn favoriet? Een lekkere entrecote met een klein beetje vet van onder de grill. Heerlijk!”, besluit hij.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
7 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.
2 dagen geledenTHOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Ook in Tholen zoekt het Spierfonds extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant.
3 dagen geledenTHOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.
4 dagen geleden