Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook op Tholen is het tijd voor De Maand van de Taal

Ook op Tholen is het tijd voor De Maand van de Taal

THOLEN - Spraak, taal en bewegen zijn belangrijke aspecten in de ontwikkeling van het jonge kind. En het geeft het kind zelfvertrouwen.I n het kader van het belang van taal bij kinderen begint 4 oktober 2021 De Maand van de Taal in de gemeente Tholen. 

Ouders worden gevraagd hierbij te helpen en krijgen hiervoor vanaf 4 oktober een informatief werkboekje van de leerkracht/pedagogisch medewerker. Hiermee kunnen ouders zelf aan de slag. Het werkboek staat vol tips en tricks om er samen een gezellige taal-dag van te maken. “Het zou leuk zijn als het kind het boekje in week 44 ingevuld mee kan nemen naar school of opvang, zodat de leerkrachten/pedagogisch medewerkers het boekje met de kinderen kunnen bespreken en er nog een extra leuk taalmoment van kunnen maken! Wij hopen dat u al net zo enthousiast bent als wij en dat we met zijn allen (ouders, leerkrachten en pedagogisch medewerkers) in de maand van de taal, de kinderen van heel veel extra taal kunnen voorzien!” 

De ‘maand van de taal’ is tot stand gekomen in samenwerking met gemeente Tholen, de sportcoaches, bibliotheek Oosterschelde,
het consultatiebureau, de basisscholen, kinderopvanglocaties en peuteropvanglocaties.
Het werkboek is bedacht door Thea van de Velde en Colette van den Donker.

Meer uit Tholen

Inwoners Anna Jacobapolder praten mee over de toekomst van hun dorp

ANNA JACOBAPOLDER - De inwoners van Anna Jacobapolder zijn als volgende aan zet om met de gemeente in gesprek te gaan over de toekomst van hun dorp. Zij zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het dorpsgesprek op dinsdag 9 juni in dorpshuis Ons Dorpshuis. De deuren gaan open om 19.00 uur. Om 19.30 uur heet burgemeester Sijbers alle aanwezigen officieel welkom.

14 uur geleden
Zien: Thoolse binnenstad vormt decor voor middeleeuws spektakel [FOTOALBUM]

THOLEN - Wanneer je als stad precies 660 jaar stadsrechten hebt en een rijke historie met de visserij en haven, kun je niet anders dan groots uitpakken. De Thoolse binnenstad veranderde zaterdag in één groot openluchtspektakel tijdens de Haven- en Vestingdagen: een middeleeuws kampement, kanonschoten, marktkramen, straattheater, steltlopers die boven sommige daken uitsteken, oude ambachten, kermis én vaartochten.

18 uur geleden
Geen druppel te veel voor de 165 wandelaars in Oud-Vossemeer [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Een gure en koude herfstwind, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen; deelnemers aan de avondvierdaagse troffen het afgelopen week allerminst met het weer. Toch mochten de omstandigheden geen belemmering zijn voor de deelnemers. Meer wandelaars dan afgelopen jaar waagde zich aan een rondje door de Vosmeerse polders.

22 uur geleden
Pogingen tot inbraak in Noord-Brabant meer succesvol dan in de rest van Nederland

NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Jolanda en Jörgen Versteeg: ‘Wij vertellen met muziek over het leven van mensen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Rit met oude trekkers in Oud-Vossemeer’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Historische Ambachtenroute maakt ambachtelijk verleden van Tholen zichtbaar

THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route. 

2 dagen geleden