Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Nederlandse beleggers stortten zich op GameStop

Ook Nederlandse beleggers stortten zich op GameStop

AMSTERDAM (ANP) - Ook Nederlandse particuliere beleggers hebben zich in januari mee laten slepen rond de gekte die door zogeheten Reddit-beleggers is veroorzaakt. Uit maandcijfers van broker BinckBank bleek Reddit-favoriet GameStop het populairste aandeel om in te investeren in de VS. De Amerikaanse bioscoopketen AMC Entertainment, wier aandelen eveneens tot grote hoogte werden gestuwd door de Reddit-gekte, stond eveneens in de top 5.

De beurswaarde van GameStop, een door veel analisten afgeschreven winkelketen, ging de voorbije periode meerdere keren door het dak. Aan de ene kant dreven particuliere beleggers op internetfora de prijs op door massaal in te stappen bij het bedrijf. Investeringsfondsen die speculeerden op een koersdaling dreigden zo onhoudbare verliezen te lijden, en werden zo gedwongen aandelen van die bedrijven bij te kopen. Een extra koersexplosie was het resultaat. Ook bij AMC wilden de particuliere beleggers de grote investeerders, die op een koersdaling rekenden, een hak zetten.

Nederlandse beleggers hebben zich vorige maand dus duidelijk ook gestort op de aandelen van GameStop en AMC, al deden zij dat voorzichtig. Als het gaat om belegd vermogen in de VS dan staan de bedrijven niet in de top 10. De top vier bestaat daar uit Tesla, Apple, Amazon en Microsoft.

In Nederland was Shell in januari het populairste aandeel bij BinckBank-klanten. Ook qua belegd vermogen stond het olie- en gasconcern op een. Verder was maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway een populair aandeel, maar dit bedrijf stond niet bij de toppers als het gaat om de totale inleg. ING en chipmachinemaker ASML stonden hoog in beide lijsten.

Meer uit Financieel

Groene belegger wil uitleg Shell over financiële risico's fossiel

AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.

23 minuten geleden
Staat pleit voor verlengen ingreep ondernemingskamer bij Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.

59 minuten geleden
Nederlands bedrijf werkt samen met marktleider aan dronedefensie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.

1 uur geleden
Shell en Exxon verkopen gasvelden in de Britse Noordzee toch niet

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."

1 uur geleden
Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

2 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

2 uur geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

3 uur geleden