Ook minister van Binnenlandse Zaken VS besmet met coronavirus
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ook David Bernhardt, de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken, is positief getest op het coronavirus. Dat gebeurde woensdag, voor een geplande bijeenkomst met president Donald Trump in het Witte Huis. Bernhardt is de zoveelste persoon in Trumps entourage die besmet is geraakt met het coronavirus.
Bernhardt ging na zijn positieve testresultaat niet meer naar de afspraak met Trump, die begin oktober positief werd getest en enkele dagen in een militair hospitaal moest doorbrengen. De test bij Bernhardt was bij wijze van routine afgenomen.
"Hij is momenteel asymptomatisch en blijft namens het Amerikaanse volk werken terwijl hij in quarantaine is", stelt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken in een email. De positieve test kwam na een reeks ontmoetingen met topambtenaren op het ministerie vorige week, waar ook een portret van voormalig minister Ryan Zinke werd onthuld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
6 uur geleden