Ook mantelzorgers kunnen nu met hun naasten een rondje fietsen
GOES - Een aantal zorginstellingen heeft al een duofiets, waarmee mensen die moeilijk ter been zijn kunnen fietsen, maar wat als je mantelzorger bent van iemand die nog thuis woont?
Dankzij Stichting Ondersteuning Mantelzorg en Vrijwilligers (SOMV) kunnen ook zij voortaan samen een rondje fietsen.
Voorzitter Rien Heijboer heeft dinsdag namens de stichting een duofiets overhandigd aan SMWO, die deze beschikbaar stelt aan mantelzorgers en vrijwilligers. De duofiets staat bij het KOG Center aan de Dirk Dronkersweg in Goes. “We hoorden dat mensen die nog thuis wonen, maar moeilijk naar buiten kunnen, hieraan behoefte hadden”, legt Heijboer uit. “Het leek ons een soort gat in de markt.”
Trainingen
SMWO vroeg de fiets aan bij de stichting. Heijboer is daar alleen maar blij mee. Hij hoopt dat meer organisaties en mensen dat gaan doen.
SOMV wil mantelzorgers en vrijwilligers met materiaal en trainingen ondersteunen, zodat hun werk iets makkelijker wordt. Dat kan variëren van fietstassen voor iemand die regelmatig naar de bibliotheek gaat voor mensen die ziek zijn tot een laptop om computerles aan ouderen te geven tot cursusmateriaal voor vrijwilligers. “We hebben een budget en willen dat besteden, zodat het ten goede komt aan mantelzorgers. Ik hoop dat meer mensen ons weten te vinden.”
Zelfstandig
Volgens Heijboer kunnen mantelzorgers en vrijwilligers alle ondersteuning gebruiken. “Mensen blijven steeds langer zelfstandig wonen, maar hebben dan soms wel zorg nodig. Dat doen de mensen om hen heen. Ik kom veel mensen tegen die het daarmee best zwaar hebben. Wij willen er voor hen zijn.” De stichting wil haar werkgebied uitbreiden van alleen de gemeente Goes naar Zuid- en Noord-Beveland. “Zo kunnen we voor meer mensen iets betekenen.”
Aanvragen
Mensen die iets willen aanvragen kunnen dat doen via de post: SOMV, Postbus 310, 4460 AS Goes. Het kan ook via de mail: [email protected]. Binnen ongeveer vier weken horen zij of hun aanvraag is toegekend of dat er meer informatie nodig is. Meer informatie is te vinden op www.somv.nl.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 weken geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
3 weken geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 weken geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 weken geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 weken geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 weken geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 weken geleden