
Ook Maartenshof wordt ingezet voor vluchtelingen uit Oekraïne
THOLEN - De gemeente Tholen, Stadlander en enkele maatschappelijke organisaties zijn de afgelopen week druk bezig geweest om een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen in gereedheid te brengen: Maartenshof in Sint-Maartensdijk.
Het Rijk heeft via de veiligheidsregio’s een noodoproep gedaan aan alle gemeenten om Oekraïense vluchtelingen op te vangen. Gemeente Tholen wil daar graag gehoor aan geven en is op zoek gegaan naar mogelijke locaties die hiervoor kunnen worden ingezet. Deze week brengt Stadlander lege ruimtes op de begane grond van Maartenshof in gereedheid als slaap- en woonvertrekken.
Maartenshof is de derde grotere opvanglocatie die binnen de gemeente in gebruik wordt genomen; momenteel verblijven ook vluchtelingen in de Annewas, Sint-Annaland en het Raedthuys, Sint-Maartensdijk. Verwacht wordt dat de locatie Maartenshof eind volgende week instapklaar is. Wanneer deze exact in gebruik wordt genomen is nog niet bekend.
Meer uit Tholen
THOLEN - Afgelopen zondag is tot twee keer toe een ambulance met flinke vertraging aangekomen bij woonzorgcentrum Buitenhof aan het Zwink in Tholen. De oorzaak: een afgesloten weg bij Dilt vanwege werkzaamheden, zonder dat er een omleidingsroute was aangegeven. De wachttijd liep op tot bijna een uur, aldus een bewoner volgens de CDA-fractie.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - De straat Tienhoven in Sint-Annaland verandert zaterdag in een gezellige marktplaats. Tussen 11.00 en 15.00 uur organiseren de bewoners een tuin- en garageverkoop. Iedereen mag komen snuffelen.
18 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND -Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juli vindt de jaarlijkse Tuinvlindertelling plaats. Iedereen met een tuin of balkon kan meedoen aan dit natuuronderzoek.
22 uur geledenANNA JACOBAPOLDER/SINT PHILIPSLAND - De ritten van buslijn 614 tussen Anna Jacobapolder en Steenbergen rijden vanaf zondag onder lijn 214. Daarmee komt lijn 614 te vervallen. Dit is het resultaat van de nieuwe dienstregeling van Arriva. Verder verandert er niks aan het traject.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen erkent dat de wachtlijst voor bedrijven die een aansluiting op het stroomnet nodig hebben veel te lang is. Dat zegt het college na vragen van Arjan Deurloo (VVD Tholen). Ondanks de vrijgekomen capaciteit op het Zeeuwse net kregen recent slechts twee bedrijven op Tholen een aansluiting. Volgens het college heeft de gemeente hier nauwelijks invloed op.
1 dag geledenSCHERPENISSE - De gemeente is op de hoogte van de gevaarlijke verkeerssituatie in de smalle Lentestraat in Scherpenisse. Dit bevestigt het Thoolse college in reactie op vragen van de SGP, die zich zorgen maakt over de veiligheid van kinderen en bewoners in de straat.
2 dagen geledenTHOLEN - Kinderen kunnen zich donderdag weer uitleven tijdens de jaarlijkse Spetterdag bij zwembad De Spetter in Tholen. Van 10.00 tot 12.30 uur zijn er allerlei leuke spelletjes in én rond het water voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar.
2 dagen geleden