Ook Liesbeth Romeijn doet mee aan de Open Atelierroute
THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute. Liesbeth Romeijn uit Sint Maartensdijk heeft een textielatelier in de Kunstkamer in Scherpenisse. Aan de editie van aanstaand weekend doet ze niet mee, maar haar atelier is regelmatig te bezoeken.
“Ik vilt, quilt, sew, haak en brei. Soms is een werk met één techniek gemaakt, maar meestal combineer ik meerdere technieken”, vertelt ze. “Kunstenaar zijn is niet iets waar je voor kiest, maar wat in je zit. Een manier van leven. Via textiel kan ik me uiten, het geeft me rust. In mijn hoofd groeien de beelden en in mijn atelier maak ik die zichtbaar voor anderen. De Kunstkamer en daarmee mijn atelier wordt altijd goed bezocht tijdens de Open Atelier Route, maar ook daarbuiten. We zijn namelijk iedere zaterdag open in verband met Kamerkunst. We verkopen in deze winkel kunst van kunstenaars die op Tholen wonen en/of werken en kunstenaar die een verbintenis hebben met Tholen. Er wordt in en rondom Tholen prachtig werk gemaakt en het is niet de bedoeling dat dit werk in ateliers blijft staan. Het is ontzettend leuk om mensen in je atelier te ontvangen. Ik ben altijd aan het bedenken hoe ik mijn werk kan laten zien aan een breder publiek. De Open Atelier Route is dan perfect! Ik vind het leuk om mensen op zo’n dag daadwerkelijk te laten zien hoe ik te werk ga. Vilten is nog relatief onbekend en mensen zijn daar oprecht nieuwsgierig naar. De Open Atelier Route en textiel kunst is voor mij beslist niet gericht op verkopen. Ik heb er een baan naast en die voorziet prima en ook daar heb ik erg veel plezier in. Maar ik vind het een eer als mensen mijn werk willen kopen.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
1 dag geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
1 dag geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
1 dag geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
2 dagen geleden