Ook Liesbeth Romeijn doet mee aan de Open Atelierroute
THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute. Liesbeth Romeijn uit Sint Maartensdijk heeft een textielatelier in de Kunstkamer in Scherpenisse. Aan de editie van aanstaand weekend doet ze niet mee, maar haar atelier is regelmatig te bezoeken.
“Ik vilt, quilt, sew, haak en brei. Soms is een werk met één techniek gemaakt, maar meestal combineer ik meerdere technieken”, vertelt ze. “Kunstenaar zijn is niet iets waar je voor kiest, maar wat in je zit. Een manier van leven. Via textiel kan ik me uiten, het geeft me rust. In mijn hoofd groeien de beelden en in mijn atelier maak ik die zichtbaar voor anderen. De Kunstkamer en daarmee mijn atelier wordt altijd goed bezocht tijdens de Open Atelier Route, maar ook daarbuiten. We zijn namelijk iedere zaterdag open in verband met Kamerkunst. We verkopen in deze winkel kunst van kunstenaars die op Tholen wonen en/of werken en kunstenaar die een verbintenis hebben met Tholen. Er wordt in en rondom Tholen prachtig werk gemaakt en het is niet de bedoeling dat dit werk in ateliers blijft staan. Het is ontzettend leuk om mensen in je atelier te ontvangen. Ik ben altijd aan het bedenken hoe ik mijn werk kan laten zien aan een breder publiek. De Open Atelier Route is dan perfect! Ik vind het leuk om mensen op zo’n dag daadwerkelijk te laten zien hoe ik te werk ga. Vilten is nog relatief onbekend en mensen zijn daar oprecht nieuwsgierig naar. De Open Atelier Route en textiel kunst is voor mij beslist niet gericht op verkopen. Ik heb er een baan naast en die voorziet prima en ook daar heb ik erg veel plezier in. Maar ik vind het een eer als mensen mijn werk willen kopen.”
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
1 dag geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
1 dag geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
2 dagen geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
2 dagen geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
3 dagen geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
3 dagen geleden