Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Kamer reageert geschokt op beelden uit Oekraïens Boetsja

Ook Kamer reageert geschokt op beelden uit Oekraïens Boetsja

DEN HAAG (ANP) - Ook in de Tweede Kamer is geschokt gereageerd op de beelden van het bloedbad dat zich terugtrekkende Russische militairen volgens de Oekraïense autoriteiten hebben aangericht in Boetsja, een voorstad van Kiev. Veel Kamerleden spreken van oorlogsmisdaden.

"De verschrikkelijke beelden die we te zien krijgen vallen op geen andere manier te omschrijven", vindt D66-fractievoorzitter Jan Paternotte. "Vastgebonden en doodgeschoten. Verkracht en verbrand. Poetin en zijn leger moeten hiervoor vervolgd worden. Zo snel mogelijk."

Volgens VVD'er Ruben Brekelmans is "de echte zwakte van het Russische leger" niet dat het zich terugtrekt uit Kiev, maar "de barbaarse wijze waarop ze onschuldige burgers vermoorden". Wat hem betreft moet zoveel mogelijk bewijs worden verzameld voor deze "oorlogsmisdaden , zodat de verantwoordelijken kunnen worden vervolgd.

Oorlogsmisdaden

GroenLinks-leider Jesse Klaver spreekt van "gruwelijke oorlogsmisdaden van Poetins hand", die niet onbestraft mogen blijven. Ook ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers vindt dat "het bloed en de tranen van Boetsja schreeuwen om gerechtigheid". Russische militairen zijn volgens hem "als beesten tekeergegaan".

"Oorlogsmisdadiger Poetin", twittert PvdA-leider Lilianne Ploumen. "Burgers geëxecuteerd, hun handen gebonden, hun stoffelijke resten in straten van Boetsja. Vrouwen verkracht voor de ogen van hun kinderen. Meisjes in bijzijn van hun familie verkracht. Gruwelijkheden door Poetins leger die niet ongestraft kunnen blijven."

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

28 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

38 minuten geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

2 uur geleden