Ook Japan haakt af in strijd om organisatie WK vrouwenvoetbal
TOKIO (ANP) - Na Brazilië heeft ook Japan zich teruggetrokken als kandidaat voor de organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in 2023. De Japanners zien het niet meer zitten om kort achter elkaar twee grote evenementen te organiseren. De Olympische Spelen van Tokio, waar voetbal ook op het programma staat, is als gevolg van de coronacrisis verplaatst naar volgend jaar.
Japan acht de kans klein dat het dan in 2023 ook het WK zou mogen huisvesten. Het Aziatische land trok zich daarom terug als kandidaat en steunt nu het gezamenlijke 'bid' van Australië en Nieuw-Zeeland. Colombia is de andere kandidaat om het WK binnen te halen.
De wereldvoetbalbond FIFA maakt donderdag bekend waar het volgende WK voor vrouwen wordt gehouden. De evaluatie-commissie gaf Australië en Nieuw-Zeeland onlangs de hoogste waardering, gevolgd door Japan. De stemgerechtigden hoeven zich daar echter niet aan te houden.
Topland
Brazilië haakte twee weken geleden al af, vanwege de door het coronavirus veroorzaakte economische crisis. Het Zuid-Amerikaanse land had de organisatie op zich willen nemen samen met Colombia.
Japan behoort in het vrouwenvoetbal tot de toplanden. De nationale ploeg werd in 2011 wereldkampioen en stond vier jaar later opnieuw in de finale. Op het laatste WK, vorig jaar in Frankrijk, moesten de Japanse voetbalsters het in de eerste knock-outronde afleggen tegen Oranje (2-1). De 'Leeuwinnen' behaalden de eindstrijd, waarin Amerika te sterk bleek.
"We hebben in ons bid laten zien hoe we het WK in Japan kunnen organiseren", zei voorzitter Kozo Tashima van de Japanse voetbalbond. "Ik denk dat onze inspanningen dus niet voor niets zijn geweest. Mogelijk proberen we het in toekomst nog een keer."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
35 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
16 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
16 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
20 uur geleden