Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in november nog te veel bij storingen bij geldautomaten

Ook in november nog te veel bij storingen bij geldautomaten

WEESP (ANP) - Geldautomaten zijn naar verwachting in oktober en november nog te vaak defect door een onderdeel dat niet goed leverbaar is. In september was dit ook al het geval, bevestigt Geldmaat na berichtgeving van NOS en de regionale omroepen.

Gemiddeld was een op de twintig automaten vorige maand defect, terwijl dat volgens de norm die banken hebben afgesproken slechts een op de veertig automaten mag zijn.

Geldmaat kampt met een lange levertijd voor een onderdeel van de pinautomaten waarmee zowel geld opgenomen als gestort kan worden. Volgens Geldmaat levert dat vooral problemen op voor mensen die van één pinautomaat afhankelijk zijn. Als die defect is, is het niet voor iedereen makkelijk om een dorp verder te reizen naar een werkende geldautomaat. In grote steden waar meer geldautomaten staan, levert dit minder problemen op, aldus een woordvoerder.

Vervelend

Het aantal defecte pinautomaten wordt de komende tijd wel teruggedrongen, zegt Geldmaat.

Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) en de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) noemen het "vervelend" als pinautomaten te vaak defect zijn. Zowel mensen die van een klein bedrag moeten rondkomen als ouderen gebruiken vaak contant geld.

Wettig betaalmiddel

"Contant geld is een wettig betaalmiddel waar je over zou moeten beschikken. Voor mensen die met een klein bedrag moeten rondkomen, is het heel handig om de boodschappen met contant geld te doen. Op die manier houden zij controle over hun uitgaven, want als de portemonnee leeg is, is het geld op," zegt een woordvoerder van het Nibud. "Het is heel onhandig als je dan niet kan pinnen wanneer je dat wil, omdat het je systeem in de war kan schoppen."

Het aantal pinautomaten in Nederland neemt af en daarom zijn niet op alle plekken veel pinautomaten in de buurt. De defecte automaten zijn dan ook met name een probleem als je niet kan uitwijken naar een automaat op een andere locatie, volgens het Nibud.

De ANBO noemt het ook vervelend als de dichtstbijzijnde pinautomaat defect is. "Er zijn een heleboel ouderen die gebruikmaken van cash, omdat ze dat gewend zijn en dat prettig vinden." De beschikbaarheid van contant geld moet dan ook gewaarborgd zijn, vindt een woordvoerder van de ANBO.

Meer uit Financieel

Zuid-Koreaanse bedrijven zeggen binnenlandse investeringen toe

SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.

2 uur geleden
ASML-topman maakt zich geen zorgen over Nexperia-conflict

AMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.

3 uur geleden
Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

4 uur geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

6 uur geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 dag geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 dag geleden