Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in november nog te veel bij storingen bij geldautomaten

Ook in november nog te veel bij storingen bij geldautomaten

WEESP (ANP) - Geldautomaten zijn naar verwachting in oktober en november nog te vaak defect door een onderdeel dat niet goed leverbaar is. In september was dit ook al het geval, bevestigt Geldmaat na berichtgeving van NOS en de regionale omroepen.

Gemiddeld was een op de twintig automaten vorige maand defect, terwijl dat volgens de norm die banken hebben afgesproken slechts een op de veertig automaten mag zijn.

Geldmaat kampt met een lange levertijd voor een onderdeel van de pinautomaten waarmee zowel geld opgenomen als gestort kan worden. Volgens Geldmaat levert dat vooral problemen op voor mensen die van één pinautomaat afhankelijk zijn. Als die defect is, is het niet voor iedereen makkelijk om een dorp verder te reizen naar een werkende geldautomaat. In grote steden waar meer geldautomaten staan, levert dit minder problemen op, aldus een woordvoerder.

Vervelend

Het aantal defecte pinautomaten wordt de komende tijd wel teruggedrongen, zegt Geldmaat.

Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) en de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) noemen het "vervelend" als pinautomaten te vaak defect zijn. Zowel mensen die van een klein bedrag moeten rondkomen als ouderen gebruiken vaak contant geld.

Wettig betaalmiddel

"Contant geld is een wettig betaalmiddel waar je over zou moeten beschikken. Voor mensen die met een klein bedrag moeten rondkomen, is het heel handig om de boodschappen met contant geld te doen. Op die manier houden zij controle over hun uitgaven, want als de portemonnee leeg is, is het geld op," zegt een woordvoerder van het Nibud. "Het is heel onhandig als je dan niet kan pinnen wanneer je dat wil, omdat het je systeem in de war kan schoppen."

Het aantal pinautomaten in Nederland neemt af en daarom zijn niet op alle plekken veel pinautomaten in de buurt. De defecte automaten zijn dan ook met name een probleem als je niet kan uitwijken naar een automaat op een andere locatie, volgens het Nibud.

De ANBO noemt het ook vervelend als de dichtstbijzijnde pinautomaat defect is. "Er zijn een heleboel ouderen die gebruikmaken van cash, omdat ze dat gewend zijn en dat prettig vinden." De beschikbaarheid van contant geld moet dan ook gewaarborgd zijn, vindt een woordvoerder van de ANBO.

Meer uit Financieel

TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

13 minuten geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

14 minuten geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

1 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

2 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

3 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

3 uur geleden
Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

3 uur geleden