Ook havens Antwerpen en Brugge zien overslag teruglopen
ANTWERPEN (ANP) - Ook de havens van Antwerpen en Brugge zien hun overslag teruglopen. "De nog steeds onstabiele geopolitieke en economische omstandigheden zorgen wereldwijd voor een lagere vraag naar containervervoer, terwijl de overige goederenstromen een wisselend beeld blijven vertonen", laat havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges weten.
Maandag meldde de Rotterdamse haven ook al een verdere afname van de overslag. Net als in Rotterdam loopt de overslag in de grote Belgische havens na negen maanden 6 procent achter op vorig jaar. In totaal is er dik 204 miljoen ton overgeslagen. Daarmee zijn de havens van Antwerpen en Brugge wel beduidend kleiner dan de Rotterdamse haven, waar de overslag uitkwam op iets minder dan 330 miljoen ton.
De Belgische haventopman Jacques Vandermeiren stelt dat de aanhoudende economische en geopolitieke zorgen nu al enkele kwartalen terug te zien zijn in de cijfers. "De competitiviteit van de Europese industrie staat onder druk door de hoge energie- grondstoffen- en loonkosten in combinatie met een lage globale vraag", maakt hij daaruit op.
Er zijn volgens Vandermeiren ook nog geen signalen van verbetering op korte termijn. "De containeroverslag zal in het vierde kwartaal nog worden beïnvloed door geschrapte afvaarten vanuit het Verre Oosten", voegt hij toe. "We zullen ons erbij moeten neerleggen dat 2023 geen topjaar zal zijn."
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
10 uur geleden