Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Griekspoor verrast in Daviscup, Oranje al zeker van zege op VS

Ook Griekspoor verrast in Daviscup, Oranje al zeker van zege op VS

SPLIT (ANP) - Dankzij een wederom verrassende zege hebben de Nederlandse tennissers afgerekend met de Verenigde Staten in de Daviscup Finals. Tallon Griekspoor won met 6-3 6-7 (7) 7-6 (2) van een gefrustreerde Frances Tiafoe, de nummer 11 van de wereld. Eerder stuntte Botic van de Zandschulp al tegen Tommy Paul, waardoor Oranje met alleen het dubbelspel nog te gaan op 2-0 staat.

Griekspoor staat na een goed jaar zelf op de 24e plek van de wereldranglijst. Op de US Open verloor de beste tennisser van Nederland al in de eerste ronde. Tegen de Fin Emil Ruusuvuori zorgde de kopman dinsdag voor de eerste gewonnen partij van Oranje in de groepsfase van de Finals.

Tegen Tiafoe was Griekspoor sterk op eigen service en al in de tweede game brak hij de Amerikaan. Op zijn tweede setpunt maakte de Nederlander het na een goede opslag af. In de tweede set bleven beide tennissers sterk serveren. Er vielen geen breaks. Tiafoe bleek in de tiebreak uiteindelijk de sterkste.

Derde seit

Griekspoor maakte ook in de derde set weinig fouten. Toen hij zijn tegenstander al in de vierde game wist te breken, leek de Nederlander snel op weg naar de overwinning. Maar Tiafoe brak gelijk terug en werkte op 5-4 ook het eerste wedstrijdpunt weg.

De onverstoorbare Griekspoor nam in de beslissende tiebreak de voorsprong. Op 6-2 protesteerde de Amerikaan bij de scheidsrechter. Toen hij zijn gelijk niet kreeg, sloeg hij vol frustratie met zijn racket op de baan. Dat kwam hem op een tweede waarschuwing te staan, waardoor Griekspoor een punt kreeg en daarmee de wedstrijd won.

Reactie Griekspoor

De 27-jarige Griekspoor vond het jammer dat "een wedstrijd van hoog niveau" zo moest eindigen. "Ik speelde de hele wedstrijd echt goed. Ik weet niet wat er op het einde gebeurde. Maar dat ik me kan meten met spelers van het niveau van Frances, laat zien dat ik op de goede weg zit."

Eerder op de donderdag verraste Van de Zandschulp al met een zege in twee sets op Paul, de nummer 13 van de wereld. Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop sluiten de dag af met de dubbelspelpartij tegen Austin Krajicek en Rajeev Ram.

Groepsgenoot Finland

Het Nederlandse team wist dinsdag met 2-1 af te rekenen met Finland in de groepsfase. Mocht Nederland bij de eerste twee landen eindigen, waar het wel naar uit begint te zien, dan plaatst de ploeg van captain Paul Haarhuis zich voor de knock-outfase in Malaga. De Amerikanen wonnen eerder met 2-1 van de Kroaten.

Meer uit Sport

Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

1 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

3 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

4 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

5 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

5 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

6 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

6 uur geleden