Ook Griekspoor verrast in Daviscup, Oranje al zeker van zege op VS
SPLIT (ANP) - Dankzij een wederom verrassende zege hebben de Nederlandse tennissers afgerekend met de Verenigde Staten in de Daviscup Finals. Tallon Griekspoor won met 6-3 6-7 (7) 7-6 (2) van een gefrustreerde Frances Tiafoe, de nummer 11 van de wereld. Eerder stuntte Botic van de Zandschulp al tegen Tommy Paul, waardoor Oranje met alleen het dubbelspel nog te gaan op 2-0 staat.
Griekspoor staat na een goed jaar zelf op de 24e plek van de wereldranglijst. Op de US Open verloor de beste tennisser van Nederland al in de eerste ronde. Tegen de Fin Emil Ruusuvuori zorgde de kopman dinsdag voor de eerste gewonnen partij van Oranje in de groepsfase van de Finals.
Tegen Tiafoe was Griekspoor sterk op eigen service en al in de tweede game brak hij de Amerikaan. Op zijn tweede setpunt maakte de Nederlander het na een goede opslag af. In de tweede set bleven beide tennissers sterk serveren. Er vielen geen breaks. Tiafoe bleek in de tiebreak uiteindelijk de sterkste.
Derde seit
Griekspoor maakte ook in de derde set weinig fouten. Toen hij zijn tegenstander al in de vierde game wist te breken, leek de Nederlander snel op weg naar de overwinning. Maar Tiafoe brak gelijk terug en werkte op 5-4 ook het eerste wedstrijdpunt weg.
De onverstoorbare Griekspoor nam in de beslissende tiebreak de voorsprong. Op 6-2 protesteerde de Amerikaan bij de scheidsrechter. Toen hij zijn gelijk niet kreeg, sloeg hij vol frustratie met zijn racket op de baan. Dat kwam hem op een tweede waarschuwing te staan, waardoor Griekspoor een punt kreeg en daarmee de wedstrijd won.
Reactie Griekspoor
De 27-jarige Griekspoor vond het jammer dat "een wedstrijd van hoog niveau" zo moest eindigen. "Ik speelde de hele wedstrijd echt goed. Ik weet niet wat er op het einde gebeurde. Maar dat ik me kan meten met spelers van het niveau van Frances, laat zien dat ik op de goede weg zit."
Eerder op de donderdag verraste Van de Zandschulp al met een zege in twee sets op Paul, de nummer 13 van de wereld. Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop sluiten de dag af met de dubbelspelpartij tegen Austin Krajicek en Rajeev Ram.
Groepsgenoot Finland
Het Nederlandse team wist dinsdag met 2-1 af te rekenen met Finland in de groepsfase. Mocht Nederland bij de eerste twee landen eindigen, waar het wel naar uit begint te zien, dan plaatst de ploeg van captain Paul Haarhuis zich voor de knock-outfase in Malaga. De Amerikanen wonnen eerder met 2-1 van de Kroaten.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
44 minuten geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
49 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
51 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
5 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
6 uur geleden