Ook Griekspoor verrast in Daviscup, Oranje al zeker van zege op VS
SPLIT (ANP) - Dankzij een wederom verrassende zege hebben de Nederlandse tennissers afgerekend met de Verenigde Staten in de Daviscup Finals. Tallon Griekspoor won met 6-3 6-7 (7) 7-6 (2) van een gefrustreerde Frances Tiafoe, de nummer 11 van de wereld. Eerder stuntte Botic van de Zandschulp al tegen Tommy Paul, waardoor Oranje met alleen het dubbelspel nog te gaan op 2-0 staat.
Griekspoor staat na een goed jaar zelf op de 24e plek van de wereldranglijst. Op de US Open verloor de beste tennisser van Nederland al in de eerste ronde. Tegen de Fin Emil Ruusuvuori zorgde de kopman dinsdag voor de eerste gewonnen partij van Oranje in de groepsfase van de Finals.
Tegen Tiafoe was Griekspoor sterk op eigen service en al in de tweede game brak hij de Amerikaan. Op zijn tweede setpunt maakte de Nederlander het na een goede opslag af. In de tweede set bleven beide tennissers sterk serveren. Er vielen geen breaks. Tiafoe bleek in de tiebreak uiteindelijk de sterkste.
Derde seit
Griekspoor maakte ook in de derde set weinig fouten. Toen hij zijn tegenstander al in de vierde game wist te breken, leek de Nederlander snel op weg naar de overwinning. Maar Tiafoe brak gelijk terug en werkte op 5-4 ook het eerste wedstrijdpunt weg.
De onverstoorbare Griekspoor nam in de beslissende tiebreak de voorsprong. Op 6-2 protesteerde de Amerikaan bij de scheidsrechter. Toen hij zijn gelijk niet kreeg, sloeg hij vol frustratie met zijn racket op de baan. Dat kwam hem op een tweede waarschuwing te staan, waardoor Griekspoor een punt kreeg en daarmee de wedstrijd won.
Reactie Griekspoor
De 27-jarige Griekspoor vond het jammer dat "een wedstrijd van hoog niveau" zo moest eindigen. "Ik speelde de hele wedstrijd echt goed. Ik weet niet wat er op het einde gebeurde. Maar dat ik me kan meten met spelers van het niveau van Frances, laat zien dat ik op de goede weg zit."
Eerder op de donderdag verraste Van de Zandschulp al met een zege in twee sets op Paul, de nummer 13 van de wereld. Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop sluiten de dag af met de dubbelspelpartij tegen Austin Krajicek en Rajeev Ram.
Groepsgenoot Finland
Het Nederlandse team wist dinsdag met 2-1 af te rekenen met Finland in de groepsfase. Mocht Nederland bij de eerste twee landen eindigen, waar het wel naar uit begint te zien, dan plaatst de ploeg van captain Paul Haarhuis zich voor de knock-outfase in Malaga. De Amerikanen wonnen eerder met 2-1 van de Kroaten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
10 minuten geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
17 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
17 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
23 uur geleden