
Ook Griekenland eist van alle reizigers een negatieve coronatest
ATHENE (ANP/RTR/DPA) - In navolging van Italië en Portugal stelt ook Griekenland een testverplichting in voor alle reizigers, ongeacht of ze gevaccineerd zijn. Wie het land in wil moet vanaf zondagochtend met een PCR-test negatief op corona zijn getest, zo kondigde het Griekse ministerie van Volksgezondheid woensdag aan.
Die regel zou in Griekenland in eerste instantie alleen gaan gelden voor reizigers uit Groot-Brittannië en Denemarken vanwege het hoge aantal besmettingen in die landen met de omikronvariant. Maar de testplicht is uitgebreid naar alle reizigers. In Griekenland zelf zijn tot dusver tien gevallen met de nieuwe variant bekend.
In Italië gaat de testverplichting donderdag in. Wie niet is ingeënt, moet ook met een negatieve test vijf dagen in quarantaine.
Frankrijk
Volgens de Franse nieuwszender BFMTV overweegt Frankrijk eenzelfde maatregel in te voeren voor enkel reizigers die uit Groot-Brittannië komen. Een besluit moet volgens regeringsbronnen nog worden genomen.
De Europese Commissie is niet blij met de strengere reisregels. Die doen het vertrouwen van EU-burgers dat ze in de hele Europese Unie op dezelfde behandeling kunnen rekenen geen goed, zei Eurocommissaris Věra Jourová in reactie op het besluit van Italië.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen op woningen en tenten van vluchtelingen bij Khan Younis in het zuiden van Gaza zijn zondag zeker tien doden en veertig gewonden gevallen. Dat meldt het Palestijnse Quds News Network op X op basis van medische bronnen.
1 uur geledenRIEDLINGEN (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat bij het treinongeluk in het zuiden van Duitsland gewond is geraakt is opgelopen tot zeker 50, waaronder 25 mensen ernstig. Dat meldt de brandweer in het gebied in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg.
1 uur geledenKOMANDA (ANP/AFP/DPA) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo minstens 43 mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen. Eerder was sprake van 31 doden.
7 uur geledenRIEDLINGEN (ANP/DPA) - Door een treinongeluk in het zuidoosten van de deelstaat Baden-Württemberg, in het zuiden van Duitsland, zijn meerdere mensen om het leven gekomen, melden veiligheidsbronnen. Hulpdiensten ter plaatse melden zeker drie doden, schrijft de lokale krant Schwäbische Zeitung. Ook zouden 34 mensen gewond zijn geraakt, van wie drie ernstig, aldus de hulpdiensten.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië houdt naar verwachting in september zijn eerste parlementsverkiezingen onder de nieuwe regering. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA.
10 uur geledenKOMANDA (ANP/AFP) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo meer dan dertig mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen en de pastoor van de parochie.
11 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Twee vliegtuigen uit Jordanië en een toestel uit de Verenigde Arabische Emiraten hebben 25 ton hulpgoederen boven Gaza gedropt. Dat meldt de Jordaanse staatstelevisie. Het zijn de eerste luchtdroppings sinds maanden in de Palestijnse enclave.
13 uur geleden