
Ook Goes staat stil bij Slag om de Schelde
GOES - Net als andere gemeenten in Zeeland organiseert Goes dit jaar activiteiten in het teken van 75 jaar bevrijding en de Slag om de Schelde. Het opvallendste is dat Goes een klein Holocaust-monument krijgt.
Het tijdelijke Holocaust-monument is een initiatief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en moet in zoveel mogelijk gemeenten komen. “Samen vormen de kleine beeldjes dan een groot monument, zo is het idee”, zegt burgemeester Margo Mulder van de gemeente Goes. Waar het komt, weet Mulder nog niet, al vindt ze dat het wel op een opvallende plek moet komen te staan. Kosten van het tijdelijke beeldje zijn tweeduizend euro.
Struikelstenen
Eerder dit jaar maakte Goes al bekend dat ze zogenaamde struikelstenen in het straatbeeld wil plaatsen. Dat zijn keien waarop een messing plaatje is bevestigd met de naam van één van de Joden, die vanuit Goes is gedeporteerd en vermoord. Verder krijgen bordjes van straten die zijn vernoemd naar verzetshelden een korte toelichting.
Toneelstuk
Ook krijgen scholieren een uitnodiging om het toneelstuk ‘Oorlogsgeheimen’ bij te wonen en gaan studenten en vrijwilligers enkele van de 85-plussers in de gemeente interviewen. Hun verhalen over de Tweede Wereldoorlog worden opgenomen en komen onder meer op de website van Goes. “Met de oral history willen we de herinnering aan de oorlog levend houden.” Goes hoopt een aantal interviews te filmen, zodat inwoners de mensen ook kunnen zien.
Bevrijdingsmuseum
De gemeente wil rond 29 oktober, de datum waarop Goes in 1944 werd bevrijd, in ‘t Beest films vertonen over de oorlog in Zeeland. Ook komt er een fototentoonstelling en de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) heeft gezegd met haar oorlogslocomotief te willen rijden naar Hoedekenskerke. “Misschien kunnen we mensen vanaf daar met een bus naar het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp brengen”, aldus Mulder.
Budget
De gemeente onderzoekt nog of een speciale editie van tijdschrift De Spuije van Heemkundige Kring De Bevelanden eenmalig huis aan huis kan worden verspreid. De kring maakt een editie, die in zijn geheel over de Tweede Wereldoorlog in deze regio gaat. Goes heeft een budget van ongeveer 11.000 euro voor de viering van 75 jaar bevrijding.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Het voltallig college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland is aanwezig tijdens Dodenherdenking. De herdenking begint zondag 04 mei om 19.20 en wordt gehouden in de Protestantse kerk in Colijnsplaat. Burgemeester Meeuwisse zal daar een toespraak houden.
6 uur geledenHOEDEKENSKERKE - Op 4 mei worden ook in Hoedekenskerke de doden herdacht. Voorafgaande aan de eigenlijke herdenking wordt in de dorpskerk een algemene bijeenkomst gehouden. Hierbij wordt stilgestaan bij de hulp die het zo zwaar getroffen dorp ontving vanuit de Gemeente Enschede. Verder is er muziek en ruimte voor overdenking.
8 uur geledenKWADENDAMME - Terwijl de natuur in het voorjaar ontwaakt en wandelaars de paden van Zuid-Beveland weer weten te vinden, is één fenomeen in deze groene omgeving onmisbaar geworden: de vrijwillige boswachter.
12 uur geledenMevrouw en meneer de Nooijer-Dattin zijn 65 jaar getrouwd. De locoburgemeester Joost de Goffau kwam langs om ze te feliciteren.
1 dag geledenGOES - Tachtig jaar na de bevrijding van Nederland brengt een nieuwe wandelroute de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Goes opnieuw tot leven. De route, ontwikkeld door Heemkundige Kring De Bevelanden, voert langs tientallen locaties in de binnenstad die een directe link hebben met het verzet, de bezetting en de bevrijding van de stad.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De gemeente Borsele houdt zondag 4 mei de jaarlijkse Dodenherdenking in Heinkenszand. Vanaf 18.30 uur zijn bezoekers welkom in De Stenge, waar de documentaire 'Laatste getuigen' wordt afgespeeld. Daarnaast is er een kleine expositie met lokale verhalen in de foyer.
1 dag geledenKATS - Burgemeester Meeuwisse feliciteerde zaterdag het echtpaar J. van Ree en A.J. van Ree-van Vliet uit Kats met hun 70-jarig huwelijksjubileum, dat zij op zondag 27 april vieren. Een bijzondere mijlpaal.
2 dagen geleden