Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Goes' museum wil besparen: 'Maar de kachel op 14 graden zetten, zit er niet in'

Ook Goes' museum wil besparen: 'Maar de kachel op 14 graden zetten, zit er niet in'

GOES - Na 2020, een rampjaar voor musea, steeg het aantal bezoekers in 2021, maar pas in 2022 kwam het voor de meeste musea terug in de buurt van het oude niveau. Ook voor het Historisch Museum de Bevelanden in Goes stegen de bezoekersaantallen het afgelopen jaar flink. 

‘’We hebben in vergelijking met de jaren 2020 en 2021 een toename gezien van ongeveer tachtig procent. Dat komt ook zeker doordat we dit jaar meer groepen, zoals schoolklassen hebben kunnen ontvangen’’, zegt directeur van Stichting Musea de Bevelanden, Wilco Blaak. ‘’In vergelijking met 2019 was het aantal bezoekers van vorig jaar nog zo’n dertig procent minder.’’ Maar of 2022 te vergelijken valt met het laatste ‘normale’ jaar weet Blaak niet. ‘’2019 was simpelweg een van de beste jaren voor veel musea en vorig jaar hebben we ondanks het lagere aantal bezoekers onder de streep ook een prima jaar gedraaid.’’

Standaardtemperatuur

Voorlopig heeft het museum nog een vast energiecontract en zullen de cijfers onder die streep niet in het rood draaien, maar toch zijn ze gaan kijken naar hoe ze energiekosten kunnen besparen. ‘’Om de museale collectie goed te behouden zijn we gebonden aan een standaardtemperatuur van 18 graden. Dus de kachel ‘s nachts op 14 graden zetten zit er niet in’’, zegt Blaak. ‘’Wat we wel hebben gedaan is de standaardtemperatuur binnen niet een of twee graden hoger zetten tijdens openingsuren.’’

Meer uit Beveland

Nationaal Hitteplan uitgebreid en komende dagen ook nog van kracht

WEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden. 

2 minuten geleden
“Voor iedereen belangrijk om als volwaardig gezien te worden”

GOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen. 

6 uur geleden
Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

20 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

1 dag geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

1 dag geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

1 dag geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden