Ook geen chips en telefoons van Samsung meer voor Rusland
SEOUL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Na Amerikaanse chipmakers als Intel en AMD stopt nu ook Samsung met de levering van computerchips aan Rusland. Daarnaast zal het bedrijf geen mobiele telefoons meer verkopen in het land, maar ook van Samsungs consumentenelektronica zoals wasmachines en koelkasten is de export voorlopig stilgelegd, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Ook de Amerikaanse betalingsdienst PayPal biedt zijn diensten niet meer in Rusland aan. Het bedrijf maakt het voorlopig nog wel mogelijk voor Russen om tegoeden bij de dienst weer op te nemen. PayPal was eerder deze week al gestopt met het accepteren van nieuwe Russische klanten. Ook PayPal's app Xoom, voor het versturen van geld naar personen in andere landen, werkt niet meer in Rusland.
Zowel Samsung als PayPal laat weten Oekraïne te steunen na de Russische inval. Samsung doneert omgerekend 5,5 miljoen euro, waarvan een kleine miljoen euro n de vorm van consumentenelektronica aan humanitaire doelen in de regio. PayPal geeft zelf geen geld maar laat weten dat via zijn dienst al ruim 150 miljoen dollar, omgerekend ruim 137 miljoen euro, is opgehaald voor goede doelen sinds het begin van de oorlog in Oekraïne
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.
4 uur geleden