Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Europese banken mogen binnenkort weer dividend uitkeren

Ook Europese banken mogen binnenkort weer dividend uitkeren

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Banken in de eurozone mogen vanaf oktober weer dividend uitkeren als hun financiële situatie dat toelaat. De Europese Centrale bank (ECB) maakte bekend de coronamaatregel die het uitkeren van dividend en het inkopen van eigen aandelen tijdelijk verbood niet zullen verlengen. Wel moeten banken hun plannen nog laten goedkeuren als "onderdeel van het normale toezicht". De ECB roept banken ook op om voorzichtig te blijven.

De Nederlandsche Bank (DNB) laat weten de stap van de ECB te volgen. DNB houdt als Nederlandse waakhond toezicht op kleinere banken en financiële instellingen.

Eerder besloten ook de centrale banken in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk vergelijkbare regels te schrappen. Centrale banken wilden dat banken extra geld aanhielden als buffer om de mogelijkheid op te vangen dat veel bedrijven hun leningen niet terug zouden kunnen betalen door de coronacrisis. Dat bleek echter, mede door ruime steun van overheden, erg mee te vallen.

In de Verenigde Staten konden banken afgelopen periode al flinke bedragen vrijgeven die ze eerder apart hadden gezet om slechte leningen op te vangen. Dat stuwde de winsten en banken keerden gelijk een deel daarvan uit aan hun aandeelhouders.

Meer uit Financieel

Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigt vakbond FNV aan. Bonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.

22 minuten geleden
AEX-index zet verdere stap richting historische 1000 puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

48 minuten geleden
Taiwan: brede overeenstemming met VS over handelsdeal

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.

49 minuten geleden
Natuurrampen veroorzaakten 224 miljard dollar schade in 2025

MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.

52 minuten geleden
Ørsted mag verder met bouw groot windpark voor Amerikaanse kust

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag verder met de bouw van het windpark Revolution Wind voor de kust van Rhode Island, terwijl het wacht op uitspraak in een rechtszaak. Dat heeft een Amerikaanse rechter besloten. De werkzaamheden werden op 22 december stilgelegd door de Amerikaanse regering uit zorgen om de nationale veiligheid. Windmolens kunnen volgens de regering onder meer radarsystemen verstoren.

1 uur geleden
Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

1 uur geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

2 uur geleden