Ook Emirates verbiedt het gebruik van powerbanks aan boord
AMSTERDAM (ANP) - Emirates verbiedt het gebruik van powerbanks aan boord van zijn vluchten. Dat maakt de luchtvaartmaatschappij vrijdag bekend. Bij andere luchtvaartmaatschappijen, zoals KLM, is het gebruiken en opladen van powerbanks aan boord al langer niet toegestaan.
Het gebruik van powerbanks door reizigers is de afgelopen jaren fors toegenomen en dat heeft volgens Emirates geleid tot een stijging van het aantal incidenten met lithiumbatterijen in de luchtvaartsector. Een oververhitte powerbank zorgde eerder deze week nog voor rook aan boord van een KLM-vlucht. Het was bij KLM voor het eerst dat er zo'n incident met een powerbank plaatsvond.
De batterij van een powerbank kan oververhit raken bij overladen of beschadiging, wat kan leiden tot brand, explosies of de uitstoot van giftige gassen, stelt Emirates. Passagiers mogen nog steeds een powerbank meenemen aan boord, maar die mag niet worden gebruikt om andere apparaten op te laden en ook niet zelf worden opgeladen.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
23 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 dag geleden