
Ook Ellewoutsdijk doet mee aan Cultuur in de Zak
ELLEWOUTSDIJK - Cultuur in de Zak staat zaterdag 30 september voor een dag vol muziek, koorzang, dans, exposities, workshops, demonstraties, circustheater, familietheater, kinderactiviteiten en fiets- en wandeltochten. Het festival wordt georganiseerd door de Culturele Raad Borsele in samenwerking met culturele organisaties, verenigingen, dorpsraden en vrijwilligers in Baarland, Ellewoutsdijk, ’s-Heer Abtskerke, ’s-Heerenhoek, Heinkenszand, Kwadendamme, Lewedorp, Oudelande en Ovezande.
“In Ellewoutsdijk leeft het al echt en dat is leuk om te zien”, vertelt Mirjam Moerman van de plaatselijke organisatie. “Inwoners komen zelf met initiatieven en iemand heeft zelfs zijn vakantie verzet om te kunnen meedoen. Zo kunnen we in de etalage zetten waar inwoners van Ellewoutsdijk allemaal goed in zijn. En er zijn er veel die mooie dingen doen. Daarnaast is Cultuur uit de Zak een feest voor de inwoners samen, waarbij ze al het moois in het dorp delen met de bezoekers.”
In Ellewoutsdijk houdt de speeltuinvereniging een kunstwedstrijd voor kinderen. Ook zijn er onder meer demonstraties, workshops, muziekoptredens en exposities. Zo toont dorpsbewoner Bram Boone natuurfoto’s bij het fort, dorpsbewoner Bianca van Rijssen exposeert textielkunst en de plaatselijke kunstenaar Rem van den Bosch houdt kinderactiviteiten en exposeert foto’s in het haventje. Ook meerdere muzikanten uit het dorp laten van zich horen.
Meer informatie
Klik hier voor meer informatie, zoals het complete programma in de verschillende dorpen.
Meer uit Beveland
GOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.
1 uur geledenBORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.
2 uur geledenGOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.
3 uur geledenWOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
17 uur geledenVLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.
22 uur geledenHEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester.
1 dag geledenGOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.
1 dag geleden