Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook dit jaar geen grote carnavalsoptochten in Zeeland

Ook dit jaar geen grote carnavalsoptochten in Zeeland

Welke coronamaatregelen er eind februari ook gelden, het is voor de Zeeuwse burgemeesters helder dat er geen grote carnavalsoptochten kunnen plaatsvinden. ‘Hoe teleurstellend ook, helaas geeft corona hier ook dit jaar geen ruimte voor’, laat de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) maandag weten. 

Carnaval kan dus opnieuw niet zoals vanouds georganiseerd worden. Zeeuwse burgemeesters vragen carnavalsverenigingen om alternatieve activiteiten voor te bereiden. 

Donderdag hebben de Zeeuwse burgemeesters met elkaar gesproken over carnaval. Met sommige carnavalsverenigingen heeft afgelopen week ook al oriënterend overleg plaatsgevonden. ‘Carnaval zal weer anders dan anders zijn, maar dat hoeft niet te betekenen dat er niks kan doorgaan. Dat lieten de Zeeuwse carnavalsverenigingen vorig jaar al zien. Met veel creativiteit zijn toen binnen de geldende coronamaatregelen kleinschalige en alternatieve activiteiten georganiseerd. Juist in tijden als deze is het belangrijk positieve dingen te blijven doen. Ook carnavalsverenigingen dragen daar aan bij. Daarom vragen de burgemeesters de carnavalsverenigingen ook dit jaar om alternatieve activiteiten te bedenken.’

Meer uit Beveland

Yerseke viert de start van het oesterseizoen

YERSEKE - In de oesterputten aan de Havendijk in Yerseke wordt half oktober het jaarlijkse Oesterfestival gehouden. Op 18, 19 en 20 oktober vormt het terrein van De Oesterij het decor voor het driedaagse evenement waar het begin van het Zeeuwse platte oesterseizoen wordt gevierd.

8 uur geleden
Honderd hoogspanningsmasten verdwijnen tussen Borssele en Rilland

BORSSELE - In het Zeeuwse landschap verdwijnen de komende jaren ruim honderd hoogspanningsmasten. Nu de nieuwe verbinding tussen Borssele en Rilland in gebruik is genomen, zijn de oude lijnen niet langer nodig.

11 uur geleden
BBB in gesprek over toekomst Zeeland: ‘Wat heeft de provincie nodig?’

COLIJNSPLAAT - De BoerBurgerBeweging (BBB) houdt op woensdagavond 15 oktober in Colijnsplaat een bijeenkomst over de toekomst van Zeeland. Tweede Kamerlid Henk Vermeer en Zeeuws Statenlid Christine Govaert gaan daar met inwoners, ondernemers en bestuurders in gesprek over wat de provincie nodig heeft om leefbaar en toekomstbestendig te blijven.

14 uur geleden
Politie bekeurt 470 bestuurders tijdens verkeerscontroles in Zeeland en Brabant

470 bekeuringen heeft de verkeerspolitie deze maand al uitgedeeld bij controles in Zeeland en Noord-Brabant. De meeste bestuurders werden op de bon geslingerd voor het vasthouden van hun telefoon tijden het rijden.

1 dag geleden
Sporters van SGB Zeeland ontvangen gloednieuwe tillift

GOES - De sporters van SGB Zeeland ontvingen vorige week een gloednieuwe tillift, geschonken door Stichting Zonneveld. De overhandiging werd gedaan door mevrouw Willy Ales en de heer Nick Siereveld, namens de stichting.

1 dag geleden
TenneT onderzoekt extra tracé voor stroomverbinding naar Borssele

BORSELE - Netbeheerder TenneT onderzoekt een extra mogelijkheid om de nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Zeeuws-Vlaanderen en Borssele aan te leggen. Het gaat om een vijfde tracé, dat is toegevoegd na reacties op eerdere plannen. Over dit onderzoek en de verdere voortgang van het project wordt de gemeenteraad van Borsele op dinsdag 28 oktober geïnformeerd.

2 dagen geleden
Zeeuwse redders oefenen inzet bij ‘overstroming’

MIDDELBURG - Leden van de reddingsbrigades Goes, Middelburg, West-Zeeuws-Vlaanderen en Zierikzee-Duiveland hebben zaterdag getraind op een inzet tijdens een overstroming. Dat gebeurde tijdens een grootschalige oefening in het Zuid-Hollandse Brielle.

2 dagen geleden