Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Britse toezichthouder opent onderzoek naar Apple's App Store

Ook Britse toezichthouder opent onderzoek naar Apple's App Store

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse mededingingswaakhond CMA gaat onderzoeken of Apple zijn dominante marktpositie misbruikt met de App Store. De App Store is de enige manier waarop ontwikkelaars hun apps kunnen aanbieden aan gebruikers van iPhones en iPads. Ontwikkelaars moeten tot 30 procent van hun inkomsten afdragen aan het Amerikaanse bedrijf.

In meerdere landen wordt onderzoek naar Apple gedaan vanwege mogelijk machtsmisbruik bij zijn appstore. In Nederland zou de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn onderzoek al bijna hebben afgerond.

Diverse bedrijven waaronder muziekstreamingdienst Spotify en Epic Games, de maker van het schietspel Fortnite, hebben de afgelopen jaren ook geklaagd bij toezichthouders. Sinds vorig jaar zijn Epic en Apple in een strijd verwikkeld, nadat Epic eenzijdig besloot een eigen betalingssysteem in zijn iPhone-app op te nemen. Apple verbiedt dat in zijn gebruikersvoorwaarden en zette de programma's van Epic daarom uit de App Store.

Meer uit Financieel

Opnieuw meer gebruikte auto's verkocht in juli

BUNNIK (ANP) - Het aantal verkochte gebruikte auto's in Nederland is in juli opnieuw gestegen, melden brancheorganisatie BOVAG en dataplatform RDC. In totaal wisselden bijna 185.000 occasions van eigenaar, ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

15 minuten geleden
Ook olieproducent BP blijft eigen aandelen inkopen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het tweede kwartaal van dit jaar de winst zien dalen. Net als andere olie- en gasbedrijven kampte de concurrent van Shell met grote schommelingen in de prijzen voor olie en gas in de afgelopen periode. Ondanks de winstdaling koopt BP in het huidige kwartaal opnieuw voor 750 miljoen dollar aan eigen aandelen in.

36 minuten geleden
DNB verliest rechtszaak over toezichtskosten betaalinstellingen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft mogelijk miljoenen euro's te veel aan toezichtkosten in rekening gebracht bij betaalinstellingen. Dat volgt uit een recente uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb), waarover Het Financieele Dagblad en NRC schreven. De sector klaagt al langer over de manier waarop DNB de kosten bepaalt en wil nu in gesprek met zowel de toezichthouder als de overheid.

1 uur geleden
NS blokkeert verschillende digitale passen om fraude met reizen

UTRECHT (ANP) - NS heeft verschillende digitale betaalpassen laten blokkeren omdat daarmee werd gefraudeerd. Dat bevestigde een woordvoerder van de spoorwegmaatschappij na berichtgeving van de NOS. Het gaat om betaalpassen van Revolut, Paysafe en Vivid. Deze zijn sinds 1 juli niet meer bruikbaar.

1 uur geleden
Groei zonnepanelen vlakt af door ongunstigere regelingen

DEN HAAG (ANP) - De groei van het aantal zonnepanelen in Nederland neemt af vergeleken met eerdere jaren. Volgens onderzoeker Vinodh Lalta van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kan dat liggen aan de verdwijnende salderingsregeling. Hierdoor mogen zonnepanelenbezitters vanaf 2027 hun te veel opgewekte stroom niet meer wegstrepen tegen hun eigen verbruik. Ook rekenen energieleveranciers steeds vaker terugleverkosten voor dit overschot.

2 uur geleden
Wall Street eindigt flink hoger na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag fors hoger gesloten. Vrijdag leed Wall Street nog flinke verliezen, na tegenvallende banencijfers en Donald Trumps nieuwe importheffingen. Beleggers hebben hun hoop nu gevestigd op renteverlagingen door de Federal Reserve.

10 uur geleden
Air France-KLM wint flink op hoger Damrak na advieswijziging

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was maandag een van de grootste winnaars op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern steeg 14 procent tot 12,68 euro per stuk. Daarmee bereikte Air France-KLM de hoogste beurswaarde sinds begin 2024.

15 uur geleden