
Ook Borsele heeft vanaf donderdag een repair café
HEINKENSZAND - De Borselse wethouder Marga van de Plasse en Liliane Schoone, voorzitter van de Seniorenraad Borsele, openen donderdag in Heinkenszand het eerste repair café van gemeente Borsele.
Inwoners van Borsele kunnen in het repair café hun spulletjes laten maken door vrijwilligers. Alleen de materiaalkosten komen voor rekening van de klant. Ook zijn mensen welkom om een kopje koffie te komen drinken. “Daarmee is het repair café ook een sociale voorziening, naast de duurzame doelstelling die het café heeft”, vertelt wethouder Van de Plasse. Want spullen gaan langer mee als ze gemaakt worden.
Het repair café is elke donderdag open tussen 10.00 en 12.00 uur. Het is te vinden in de Barbesteinkerk aan Clara’s pad 6 in Heinkenszand, op de locatie waar ook het Leger des Heils zit met een kledingbank en inloop koffieruimte. “Zij gaan dan ook nauw samenwerken.” Het initiatief van het repair café komt van Seniorenraad Borsele en is opgezet vanuit een gedachte om duurzamer met apparaten en spullen om te gaan. ‘Er zijn mensen die zelf in staat zijn om iets te repareren, maar ook een grote groep mensen die dat niet kan’, aldus de seniorenraad.
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester.
22 minuten geledenGOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.
2 uur geledenGOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
21 uur geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
1 dag geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
1 dag geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
1 dag geleden