Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook bij laag leenbedrag al controle kredietwaardigheid

Ook bij laag leenbedrag al controle kredietwaardigheid

DEN HAAG (ANP) - Consumenten die een bedrag vanaf 250 euro lenen, of een product van die waarde op de pof kopen, worden binnenkort gecontroleerd op kredietwaardigheid. Er wordt gekeken of ze dat bedrag wel goed kunnen aflossen. Minister Wopke Hoekstra (Financiën) verlaagt daartoe het zogenoemde grensbedrag, dat eerst op 1000 euro lag.

Hij wil daarmee extra schulden voorkomen. Vooral in de coronacrisis is het kopen bij postorderbedrijven en webwinkels populair geworden. Bijvoorbeeld elektronicaproducten kunnen vaak worden afbetaald. Consumenten betalen dan maandelijks een klein bedrag. Maar uit onderzoek blijkt dat veel van dit soort leningen jaren later nog niet zijn afbetaald. En in veel gevallen gaat het om kleine kredieten.

Om te voorkomen dat Nederlanders met te veel gemak tal van producten op de pof kopen, wil Hoekstra de drempel verhogen. Daarom komt er vanaf een veel lager bedrag een 'verificatieplicht': kredietverstrekkers moeten de financiële situatie van consumenten onder de loep nemen om te kijken of ze de schuld makkelijk kunnen aflossen.

Hoekstra verlaagde eerder al de maximale rente op dit soort kredieten, en op rood staan bij de bank, van 14 naar 10 procent. Die maatregel in verband met de coronacrisis wordt verlengd tot 1 september.

Het is aan een volgend kabinet om een besluit te nemen over de rente op lange termijn. Wel heeft de minister onderzoek laten doen naar de effecten van het verlagen van de rente. Voor sommige kredietverstrekkers leidt het lagere maximum in sommige gevallen tot verlies. "Op basis van het onderzoek blijkt niet onomstotelijk bij welk percentage de juiste balans tussen gewenste en ongewenste effecten gevonden is", concludeert Hoekstra.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

2 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

3 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

4 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

5 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.

5 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

6 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

6 uur geleden