Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook bij laag leenbedrag al controle kredietwaardigheid

Ook bij laag leenbedrag al controle kredietwaardigheid

DEN HAAG (ANP) - Consumenten die een bedrag vanaf 250 euro lenen, of een product van die waarde op de pof kopen, worden binnenkort gecontroleerd op kredietwaardigheid. Er wordt gekeken of ze dat bedrag wel goed kunnen aflossen. Minister Wopke Hoekstra (Financiƫn) verlaagt daartoe het zogenoemde grensbedrag, dat eerst op 1000 euro lag.

Hij wil daarmee extra schulden voorkomen. Vooral in de coronacrisis is het kopen bij postorderbedrijven en webwinkels populair geworden. Bijvoorbeeld elektronicaproducten kunnen vaak worden afbetaald. Consumenten betalen dan maandelijks een klein bedrag. Maar uit onderzoek blijkt dat veel van dit soort leningen jaren later nog niet zijn afbetaald. En in veel gevallen gaat het om kleine kredieten.

Om te voorkomen dat Nederlanders met te veel gemak tal van producten op de pof kopen, wil Hoekstra de drempel verhogen. Daarom komt er vanaf een veel lager bedrag een 'verificatieplicht': kredietverstrekkers moeten de financiƫle situatie van consumenten onder de loep nemen om te kijken of ze de schuld makkelijk kunnen aflossen.

Hoekstra verlaagde eerder al de maximale rente op dit soort kredieten, en op rood staan bij de bank, van 14 naar 10 procent. Die maatregel in verband met de coronacrisis wordt verlengd tot 1 september.

Het is aan een volgend kabinet om een besluit te nemen over de rente op lange termijn. Wel heeft de minister onderzoek laten doen naar de effecten van het verlagen van de rente. Voor sommige kredietverstrekkers leidt het lagere maximum in sommige gevallen tot verlies. "Op basis van het onderzoek blijkt niet onomstotelijk bij welk percentage de juiste balans tussen gewenste en ongewenste effecten gevonden is", concludeert Hoekstra.

Meer uit Financieel

Hogere kosten drukken opnieuw op winst bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.

1 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten blijft gelijk in december

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen blijft staan op min 21. In november liet het vertrouwen nog de grootste verbetering zien in bijna 4,5 jaar.

2 uur geleden
Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

10 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

10 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

12 uur geleden
EU stelt Mercosur-akkoord met maand uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.

12 uur geleden