Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.
De beslissing van de KBVB is een gevolg van de inmiddels afgeblazen plannen die Infantino had om het WK te commercialiseren, maar ook van het dossier rond de rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun. Die kon na tussenkomst van president Donald Trump toch meespelen tegen de Belgische ploeg op het afgelopen WK.
"Ondanks onze uitdrukkelijke verzoeken om een duidelijke motivering van de genomen beslissingen en verduidelijking over de wijze waarop dergelijke situaties in de toekomst zullen worden behandeld, hebben wij hierover tot op heden geen afdoende antwoord ontvangen", aldus de KBVB.
Internationale top
De Belgische bond, die kortgeleden de Nederlandse oud-international Mark van Bommel als nieuwe bondscoach aanstelde, heeft de FIFA gevraagd om de affaire rond Balogun te agenderen op de eerstvolgende FIFA Council op 15 oktober. In die besluitvormende raad zetelen 37 leden, onder wie de Belgische bondsvoorzitter Pascale Van Damme.
Eerder trokken onder meer de Nederlandse KNVB en de bonden van Denemarken, Engeland, Faeröer, Finland, IJsland, Noorwegen, Servië, Wales en Zweden hun steun aan Infantino al in. De voorzittersverkiezingen vinden op 18 maart tijdens het FIFA-congres in het Marokkaanse Rabat plaats. Vooralsnog is er geen tegenkandidaat voor Infantino.
De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de bond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
16 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
17 uur geleden